Lukrecja Gładka. Korzenna Słodycz Natury

Posted by Schwarz Mathiassen on January 9th, 2021

www.obiektywni.pl Medyczne zastosowanie lukrecji w zarówno wschodnich jak i w zachodnich kulturach datowane jest na kilka tysiąc lat wstecz. W jakich jeszcze przypadkach lukrecja znajduje zastosowanie? Lukrecja to zioło o bardzo silnych właściwościach, dlatego przed jego zastosowaniem należy się upewnić czy nie ma przeciwwskazań, by pić napar z korzenia lub stosować ekstrakt z lukrecji. Lukrecja znana jest ze słodkiego smaku, wspaniałych właściwości kosmetycznych i silnych właściwości zdrowotnych. Lukrecja wykazuje szereg właściwości zdrowotnych. Lecznicze skutki lukrecji wykazuje w przypadku przeziębienia, kaszlu, zapaleniu oskrzeli. Leczniczy wpływ lukrecji w chorobie wrzodowej warunkują różne mechanizmy, w których biorą udział saponiny i flawonoidy. Składniki o działaniu leczniczym w lukrecji obejmują saponiny triterpenowe, takie jak glycyrrhizin. Stosowana jest z powodzeniem w walce z kilkoma rodzajami wirusów, takich jak wirus zapalenia wątroby, opryszczki, zapalenia płuc oraz na wirusy powodujące przeziębienie. Lukrecja wspomaga także pracę wątroby, chroniąc przed wpływem metali ciężkich i węglowodorów i obniżając poziom diglicerydów. Lukrecja chroni zatem przed stłuszczeniem i marskością wątroby, nie może jednak być stosowana w przypadku zdiagnozowanej marskości wątroby czy przy zastoju żółci.

Składniki zawarte w roślinie chronią wątrobę przed marskością i stłuszczeniem, a także toksycznym wpływem węglowodorów i metali ciężkich, obniżają stężenie diglicerydów, zapobiegają powstawaniu nadtlenków i wolnych rodników, przyśpieszają usuwanie wolnych rodników z ustroju. Ekstrakty z lukrecji można także znaleźć w szamponach do włosów zniszczonych, delikatnych, łamliwych oraz preparatach do kąpieli. To roślina występująca na terenie Europy oraz Azji. Lukrecję możemy spotkać w okolica Południa oraz Wschodu Europy. Aktywizuje siły witalne organizmu oraz układ odpornościowy pobudzając naturalne mechanizmy chroniące organizm przed chorobami. lukrecja Na właściwościach lukrecji poznali się starożytni chińscy, greccy i rzymscy medycyny, z jej dobroczynnego wpływu na ludzki organizm korzystali medycy pod koniec średniowiecza i w epoce renesansu, zaś dzisiaj lukrecja poddawano jest wielu badaniom w laboratoriach na całym świecie. Przy dłuższym przyjmowaniu glicyryzyny (substancji aktywnej znajdującej się w lukrecji) organizm może zareagować nadciśnieniem oraz hipokaliemią (obniżonym stężeniem potasu we krwi). Duże dawki lukrecji stosowane przez długi okres czasu mogą doprowadzić do hipokaliemii, czyli skrajnie niskiego poziomu potasu surowicy krwi, co może wywrzeć niekorzystny wpływ na rytm pracy serca. Przeciwwskazaniem do jej zażywania jest hipernatremia (nadmiar sodu) i hipokaliemia (niedobór potasu), ciąża, karmienie piersią, nadciśnienie.

W zaburzeniach hormonalnych substancje te mogą kompensować zarówno niedobór estrogenu, jak i nadmiar estrogenu. Ten wynik sugeruje, że opierając się na dowodach potwierdzających tradycyjne twierdzenia o działaniu wyciągu z lukrecji i jej trzech bioaktywnych składników, można je zastosować w leczeniu zaburzeń związanych ze stanem zapalnym, takich jak oksydacyjne uszkodzenie wątroby i choroby zapalne”. Osoby z cukrzycą, nadciśnieniem, chorobami sercowo-naczyniowymi, niedoborem potasu, chorobami wątroby (takimi jak marskość wątroby lub zapalenie wątroby) lub chorobami nerek (takimi jak niewydolność nerek) nie powinny przyjmować suplementów z lukrecji. Dzięki tym właściwościom okazuje się ona być dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z kaszlem, chrypką oraz chorobami górnych dróg oddechowych. Korzeń lukrecji polecany jest w chorobach górnych dróg oddechowych. Ekstraktem z korzenia lukrecji lub herbaty z lukrecji może rozluźnić zablokowany śluz i ułatwić odkrztuszanie, dzięki czemu objawy przeziębienia można złagodzić i szybciej ustąpić. Z jednej strony, dzięki antybakteryjnym właściwościom, kosmetyki z lukrecją polecane są osobom z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową.

Ekstrakt z tej rośliny polecany jest nie tylko osobom chcącym pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także sportowcom, którzy szukają bezpiecznego środka do spalania tłuszczu. Zarówno korzeń lukrecji, jej ziele, zioła z dodatkiem tej rośliny czy też ekstrakt z lukrecji są coraz powszechniej znane i stosowane. Jeśli chcemy wzmocnić i zregenerować włosy, możemy też przygotować w domu płukankę z lukrecji, którą stosuje się po umyciu do ostatniego płukania. Aby samodzielnie przygotować płyn do płukania ust, możesz zrobić mocną herbatę z korzeni lukrecji lub rozcieńczyć nalewkę z korzenia lukrecji wodą. Herbatę z lukrecji wolno pić nawet dzieciom w wieku od 4 miesięcy i dzieciom w odpowiednio niższej dawce. Przy dłuższym przyjmowaniu i wyższej dawce korzenia lukrecji mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak arytmia serca, osłabienie mięśni, wysokie ciśnienie krwi i zatrzymywanie wody. Substancja ta wykorzystywana jest również jako środek pomocniczy w leczeniu nowotworów niszczących przysadkę mózgową, a także pomocniczo w kuracjach takich chorób jak stwardnienie rozsiane, chorób alergicznych, reumatyzmu, zaniku kory nadnerczy czy przy chorobie Addisona.

Like it? Share it!


Schwarz Mathiassen

About the Author

Schwarz Mathiassen
Joined: January 9th, 2021
Articles Posted: 1