Lukrecja - Fundacja Centaurus

Posted by Willis Whitaker on January 9th, 2021

www.gnosis.art.pl Kosmetyki na bazie lukrecji polecane są osobom o cerze suchej, wrażliwej i naczyniowej, ponieważ wspomagają regenerację komórkową i wzmacniają naczynka krwionośne. Lukrecja zatrzymuje wodę w tkankach, dlatego kosmetyki oparte na jej bazie polecane są skórze suchej i wrażliwej np. krem dla skóry wrażliwej Bema Bio czy też Tonik nawilżający Fitomed z lukrecją gładką. Posiada ona właściwości zatrzymujące wodę w tkankach, a co za tym idzie nawilżające i kojące skórę. Znana jest także z właściwości hipopigmentacyjnych i jest z powodzeniem stosowana w produkcji kosmetyków wybielających. Dzięki temu, że zawiera ona glicyryzynę, saponiny, flawonoidy i kwasy organiczne doskonale sprawdza się jako jeden ze składników wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Flawonoidy zawarte w ekstraktach z lukrecji pełnią dwojaką funkcję - przeciwdziałają utlenianiu obecnych w kosmetyku substancji tłuszczowych i witamin, a także ochraniają skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Co najciekawsze - efekt odchudzającego działania flawonoidów lukrecjowych utrzymywał się jeszcze przez następne cztery tygodnie, po którym to okresie różnica w wadze pomiędzy obiema grupami wyniosła równo 1 kg - na korzyść ochotników otrzymujących wcześniej LFO. Aby ograniczyć negatywne efekty działania promieniowania UV na skórę do kosmetyków dodawana jest m in. Wykorzystywane są także w produkcji preparatów chroniących przed promieniowaniem UV oraz przy produkcji kosmetyków łagodzących podrażnienia wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce.

Warto zażywać także wyciąg z lukrecji w postaci wygodnych kapsułek. Nie zastosowanie się do tego zalecenia może powodować różne skutki uboczne w postaci np. arytmii serca, podwyższonego ciśnienia, zatrzymania płynów w organizmie, powstawanie obrzęków, zawrotów i bólu głowy, a także innych dolegliwości. Zresztą najlepiej poeksperymentować samemu i sprawdzić w jakiej postaci smakuje nam najlepiej. Pozytywne działanie lukrecji znalazło również szerokie zastosowanie w kosmetyce. Znalazła zastosowanie w wielu szamponach, kremach, tonikach, żelach i płynach do kąpieli. Lukrecja wykazuje działanie antyoksydacyjne, przez co znalazła zastosowanie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i anti-aging. Chroni przed próchnicą, znajduje zastosowanie również w kosmetyce. Dzięki właściwościom bakteriobójczym, preparaty zawierające wyciąg z lukrecji mogą być z powodzeniem stosowane również w celu pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. W ziołolecznictwie wykorzystywany jest korzeń lukrecji oraz wyciąg wodny zwany sokiem lukrecjowym. Wyciąg z korzeni lukrecji, podawany zwierzętom jako premedykacja, zmniejszał śmiertelność w zakażeniu wirusem Herpes i wirusem grypy A. Związki czynne korzeni lukrecji działają także przeciw bakteriom chorobotwórczym.

Okazało się, że możliwe było wsparcie w wyeliminowaniu tych problemów, dzięki spożywaniu mieszkanki ziół (lukrecji, melisy, rumianku oraz dziurawca) przez okres 2 miesięcy. Zawarta w lukrecji glicyryzyna jest substancją pobudzającą mikrokrążenie, a przez to usprawniającą przepływ limfy. Glicyryzyna działa przeciwalergicznie, przeciwobrzękowo, stymuluje układ immunologiczny, łagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, przyśpiesza gojenie ran oraz naturalnie wspomaga leczenie zmian atopowych skóry. Lukrecja łagodzi stany zapalne skóry, podrażnienia, zaczerwienienia i obrzęki oraz sprawia, że rany po wypryskach goją się szybciej. Ponadto jest stosowana w kremach przeciwzmarszczkowych, gdyż dzięki substancjom immunostymulującym i antyoksydacyjnym, silnie regeneruje komórki skóry, która z wiekiem wiotczeje. lukrecja właściwości Związek ten hamuje działanie enzymu, rozkładającego naturalny kwas hialurowy w skórze, który odpowiada za jędrność i nawilżanie skóry, dlatego polecany jest również jako składnik przeciwzmarszczkowy. W Chinach lukrecję stosuje się jako przyprawę do dań słonych: bulionów, zup i dań duszonych w sosie sojowym. Kawałek suszonego korzeń możemy także żuć w celu odświeżenia ust (tak stosuje się go we Włoszech i w Hiszpanii).

Zasłona Lukrecja kolor Żółty 140x250 - Lukrecja Żółta ... W przemyśle tytoniowym ekstrakty z lukrecji stosuje się jako przyprawy smakowej. Lukrecja nie jest jednak, przynajmniej w Polsce, stosowana jako zdrowy zamiennik cukru. Lukrecja ma działanie przeciwzapalne oraz wykrztuśne, co wykorzystywali już medycyny w XVI wieku. Wspiera układ odpornościowy, utrzymuje prawidłowe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych oraz ułatwia trawienie. Lukrecja może wchodzić w reakcje z innymi lekami i zaburzać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego przyjmując regularnie leki warto skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jej do swojej codziennej diety. Posiada właściwości przeciwutleniające, a substancje czynne zawarte w roślinie wspomagają prawidłowe funkcjonowanie błon śluzowych żołądka i jelita cienkiego. 1. Łagodzi wrzody żołądka - Lukrecja ma właściwości przeciwbakteryjne i stwierdzono, że pomaga łagodzić wrzody żołądka (wiele z nich jest wywoływanych przez bakterie Helicobacter pylori (H. Korzeń lukrecji posiada właściwości przeciwłojotokowe, antyoksydacyjne, łagodzące i immunostymulujące. Oznacza więc słodki korzeń. Z punktu widzenia ziołolecznictwa najbardziej interesuje nas korzeń. Nazwa rodzaju Glycyrrhiza wywodzi się z greki, od słów glykos - słodki i rhiza - korzeń. Składniki: 100% korzeń lukrecji. Produkty z lukrecji można kupić w aptekach, sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach lub w Internecie.

Cukierki i żelki - wiele osób uwielbia smak lukrecji i w formie słodyczy sprawdza się u nich najlepiej. Dlatego warto proponować ją dzieciom jako alternatywę dla słodyczy zawierających niezdrowy cukier. Jako środek spożywczy lukrecja stosowana jest głównie w przemyśle cukierniczym w krajach skandynawskich, Holandii, krajach nadbałtyckich i północnych Niemczech. Lukrecja gładka to bylina o długim i silnie rozwiniętym głównym korzeniu palowym, który ma wiele długich rozgałęzień odchodzących w boki nawet do kilku metrów w głąb ziemi. Bardzo często jest to słona lukrecja - odmiana lukrecji z dodatkiem chlorku amonu, który nadaje cierpki, słony smak. Lukrecja ze względu na jej słodki smak jest stosowana w przemyśle spożywczym. Jest to substancja, która nadaje lukrecji charakterystyczny słodki smak (jest 50 razy słodsza od cukru trzcinowego). Zaobserwowano spadek poziomu cukru o 7 %, obniżenie poziomu triglicerydów o 13 %, spadek poziomu cholesterolu całkowitego o 5%, obniżenie poziomu frakcji cholesterolu LDL o 9% i spadek poziomu frakcji cholesterolu VLDL o 14 %. Dodatkowo, badacze zaobserwowali 10%-owe obniżenie wartości skurczowego ciśnienia krwi.

Like it? Share it!


Willis Whitaker

About the Author

Willis Whitaker
Joined: January 9th, 2021
Articles Posted: 1