The Elder Scrolls V: Skyrim Gra PC za darmo

Posted by Kinnaird on January 19th, 2021

Bethesda nie od teraz robi gry duże, zaplanowane na wiele godzin zabawy. The Elder Scrolls V: Skyrim jest przecież klasą samą w sobie - ta recenzja stanęła na platformie ponad 100 godzin sprawdzania rozmaitych elementów gry.

Bethesda nie od dziś robi gry duże, zaplanowane na morze godzin zabawy. The Elder Scrolls V: Skyrim jest jednakże klasą samą w sobie - ta recenzja stanęła na podstawie ponad 100 godzin sprawdzania rozmaitych elementów gry.

Sam wątek główny najnowszego dzieła Bethesda Softworks zapewnia ponad dwadzieścia godzin zabawy. Pozostałe linie fabularne też przypominają raczej odrębne gry, przewidziane na prawdziwe kilkanaście godzin walczenia, rozmawiania, myślenia również podziwiania widoków. Na dodatek twórcy musieli chyba sporo podglądać u współpracowników ze studia Obsidian, bo po raz ważny w sprawy firmy zafundowano nam tak barwną oraz dynamicznie ukazaną fabułę. Nawet odnalazło się miejsce na specjalne postacie - a zatem dotąd było piętą achillesową Bethsoftu. The Elder Scrolls V: Skyrim to całkiem nowa sytuację w spraw cyklu również samego studia.

Cesarstwo drugiej świeżości

Akcja gry The Elder Scrolls V: Skyrim rozgrywa się na północnych rubieżach cesarstwa Tamriel. Co ciekawe, od wydarzeń znanych nam z The Elder Scrolls IV: Oblivion minęło naprawdę sporo czasu. O ile wcześniejsze części cyklu rozgrywały się w Trzeciej Erze oraz rozwiązywałoby je od siebie w cenie 35 lat, zatem tym zupełnie upłynęły aż dwa wieki z kolejnej, Czwartej Ery. W pełni że mi orzec, na ile potrzebne było aż takie pchnięcie pracy do przodu, gdy nie wysłano do przodu technologii. Nic się w prawdzie nie zmieniło jeśli idzie o broń, pancerze, czy zaklęcia. Myślę, że część graczy nawet nie zorientowała się, jak kiedyś temu wzrastał ich bohater z Oblivion...

Cesarstwo Tamriel nie istnieje już monolitem, utraciło część ziem, traci i wewnętrzną spójność. Po wydarzeniach znanych nam z muzyki The Elder Scrolls IV: Oblivion, dumne imperium nigdy się nie pozbierało do tyłu. Osłabienie władztwa ludzi wykorzystali agenci Thalmoru, wcześniej zresztą wykorzystali osłabienie obok siebie, na wyspie Summerset. Odnowili dawne państwo Wysokich Elfów, i po po kolei poszli na swoją stronę dwie imperialne prowincje. Na tył zaś ruszyli na wojnę, którą niemalże wygrali. Traktat pokojowy pozostawił Cesarstwo Tamriel w bardzo nieprzyjemnej sytuacji, niemalże jako wasala Altmerczyków. Oczywiście z cieplejsza wygląda rys historyczny gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Zgodnie z ambitnymi założeniami twórców (podejrzewających większość społeczeństwa o tajemne zdolności, takie jak czytanie czy łączenie faktów) o aktualnym wszelkim dowiadujemy się w terminie gry z różnych ksiąg, służących do tego okresem inne interpretacje wydarzeń. Dotąd tło historyczne nie brało w niniejszej linii gier dużego znaczenia, ale The Elder Scrolls V: Skyrim zaczyna zahaczać o politykę, obserwujemy też bunt również wojnę swoją w północnej prowincji Cesarstwa, więc w cenie jakiś wstęp by się chyba przydał... choćby po to, aby nie myśleć, że spotka się kogoś z starej gry.

Zimno także do domu dobrze

W treści już od pierwszych chwili jesteśmy powoli nasączani klimatem prowincji Skyrim. W przenośni oraz dokładnie, bo ogromne miejsce ma mroźny urok północnych rubieży Cesarstwa. Pomimo tego, że silnik gry The Elder Scrolls V: Skyrim nie jest pod względem graficznym znacznie dużo rozwinięty od indywidualnej wcześniejszej wersji, wizja stanowi wyjątkowo zwarta oraz zdobywająca. Rozpocząwszy od założonych w jesienne barwy brzóz na południu prowincji, poprzez okolice smagane już śnieżycami, po północne wybrzeże, skute lodem i zatopione w blasku zorzy polarnej - graficy i projektanci mapy wykonali kawał solidnej roboty. Chociażby dlatego przy tej sztuce do trzeciej części cyklu niż czwartej, umieszczonej jednak w bardzo mało istotnym sercu Cesarstwa.

Przedsmak pejzaży mroźnej północy mieliśmy nadzieję poznać w załącznika do gry The Elder Scrolls III: Morrowind, zatytułowanym Bloodmoon. Akcja toczyła się na wyspie Solstheim i jeśli ktoś porówna obie wycieczki w lodowe krainy, łatwo zauważy, jak wielkie zmiany zakończyły się w podejściu ekipy z Bethesda Softworks do pisania gier cRPG. W The Elder Scrolls V: Skyrim pejzaże szanuje się spokojnie, bo nie posiada teraz na jakimkolwiek etapu hord bestii i bandyterki rozmaitego autoramentu. Świat jest do zwiedzania, natomiast nie do grindowania. Oczywiście konkurencje nie brakuje, ale dokonuje się ona w znacznych miejscach, nie zaś na jakimś zakręcie drogi. Jeśli odwiedziliście kiedyś Solstheim, albo przebijaliście się przez hordy wrogów w Nordmarze (Gothic III), to Skyrim urzeknie was przede wszystkim spokojem. Zwłaszcza, gdy trzymać się będziecie kursów oraz nie włazić w niepewne miejsca.

Skalowanie dyskretne

Jeśli już mowa o włażeniu w dziwne miejsca - tak, w The Elder Scrolls V: Skyrim można zapędzić się w tła, gdzie bez odpowiedniego poznania nie jesteśmy możliwości. Owiane niesławą przystąpienie do level scalling z starej części zastąpiono dużo prostszymi rozwiązaniami. Mechanika dostosowywania poziomu trudności jest dalece bardziej rozbudowana oraz delikatna. Przede wszystkim zwolniono z automatycznego dozbrajania się rozmaitych przeciwników w zabawki z najczystszej półki. Tego jedynego wroga zarejestrujemy w współczesnym samym stroju także z aktualnym jedynym uzbrojeniem zarówno gdy dojedziemy do niego na wczesnym, kiedy i trzydziestym pierwszym rzędzie doświadczenia. Zmienić się że co najwyżej jego skuteczność bojowa, ale też bez przesady.

W losowych skrzyniach i nie zaczną się z okresem pojawiać materiały z najpiękniejszej półki. Owszem, w sztuce The Elder Scrolls V: Skyrim zachowano zasadę, że jeśli na podróży do podziemi powinniśmy się obłowić, to się obłowimy bez względu na to, na jakim stanie tam zawitamy. Będzie wówczas jednakże częściej przedmiot cenny, bo zaklęty (i pamiętajmy, że do podtrzymywania właściwości magicznych zwykle potrzeba kamieni dusz), oraz nie zrobiony z kosmicznie drogich materiałów. Zresztą same miejscówki są mniej losowe, w istocie z jakąś jest połączona jakaś opowieść również część cennych artefaktów jest po prostu przewidziana w scenariuszu dodatkowo zawiera bezpośrednia historię. W zależności od stopnia naszej stronie wymieniać się za toż będzie asortyment w zakładach.

Majsterkowanie ma przyszłość

Myśl tego, co szukamy u sprzedawców jest zresztą znaczenie ale dla większości osób. Skoro nie zbieramy się na pewnej linii fabularnej (głównej czy pobocznej) bądź nie paramy się rękodziełem wszelakim, to odmiana w kolekcji sklepów że nas ucieszyć. W przeciwnym przypadku przejdziemy nad nią do systemu dziennego. Gra The Elder Scrolls V: Skyrim jak również która inna produkcja cRPG daje nas za rozwijanie talentów rzemieślniczych. W istocie nie osiągniecie w walce za dużo zabawek, które planowały się z ostatnim, co z czasem będziecie w mieszkanie sami wykonać. Nieważnie, czy mówimy tutaj o alchemii, kowalstwie czy zaklinaniu (i obecnie zwłaszcza zaklinaniu własnoręcznie wykutego sprzętu) - w górnych granicach rozwoju danej umiejętności przygotowuje się cuda, a choćby w małych otrzymuje się rzeczy bardzo funkcjonalne.

Aby dobrze ważyć mikstury, trzeba potrafić działanie ich możliwych składników. Ponieważ możliwych wyników jest dużo, a wszystek fragment że korzystać cztery inne cechy, gry jest sporo. Pierwszy efekt poznajemy konsumując daną roślinkę czy inne paskudztwo, co czasem trzeba odchorować. Kolejne odkrywamy łącząc elementy ze sobą oraz sprawdzając co udało nam się uwarzyć... Im znacznie rozumiemy się na alchemii, tym efekty będą lepsze. Przy tworzeniu zbroi lub broni najpierw pozyskujemy surowiec (przetapiamy rudę, garbujemy i tniemy skórę), potem wykonujemy przedmiot, wtedy go tworzymy. Oczywiście półprodukty ponadto są w biznesach dostępne. Zaklinanie buduje się na poznaniu efektów (demontaż znalezionych lub zakupionych zabawek magicznych), potem dopiero efekt możemy dawać w jakimkolwiek przedmiocie. W ciągu zaklinania używamy kamieni dusz, jakie potrafimy kupić pełne (drożej) lub puste (taniej). W tamtym przypadku czeka nas wyprawa w dzicz i zamykanie dusz pokonanych wrogów... tutaj

Warto podkreślić, że wszystkie rzemiosło to zarówno

Like it? Share it!


Kinnaird

About the Author

Kinnaird
Joined: January 5th, 2021
Articles Posted: 2

More by this author