Co Spożywać W Miesiącu?

Posted by bohaterowie sprawozdania on February 7th, 2021

W październiku przybywają dalsi instruktorzy: Maria Granacka, Tadeusz Szabłowski i Feliks Działo. W październiku przybywa drugi instruktor szybowcowy Józef Pantak. Ważny w spraw Aeroklubu przelot docelowy ponad 300 km wykonał instruktor Paweł Dzida, na odległości Mielec - Wrocław długości 335 km, dnia 12 lipca 1956 roku, za który otrzymałeś pierwszy diament do Dobrej Odznaki Szybowcowej. Diament za przelot docelowy ponad 300 km, na trasie Mielec - Białystok 333 km, zdobył Stanisław Wasil dnia 25 sierpnia 1957 roku, Srebrną Odznakę Szybowcową zdobył Andrzej Jankowski. Zdobyto 4 Srebrne Odznaki Szybowcowe, pierwszą oznakę srebrną, zdobył Stefan Tobiasiewicz nr. 918, dnia 30 lipca 1955 roku, ponadto srebrne odznaki zdobyli: Zbigniew Winnicki, Stanisław Wasil i Roman Dryja. W dniu 3 grudnia 1954 roku przybywa do Aeroklubu w zakresie instruktora Stefan Furmaniak i zajmuje kierownictwo sekcji. Po raz pierwszy w historii Aeroklubu II klasę skoczka spadochronowego, uzyskał Władysław Ryś, dnia 28 września 1955 roku oraz I jakość skoczka spadochronowego uzyskał Stefan Furmaniak dnia 28 września 1955 roku.

Sekcja samolotowa - rok 1955 jest burzliwym okresem rozwoju sekcji. Sekcja modelarska - po reaktywowaniu Aeroklubu nie była przy Aeroklubie, dopiero w jesieni 1955 roku, staraniem Komendanta Aeroklubu Tadeusza Gołębiewskiego, przybywa małżeństwo Stanisław i Renata Górscy, którzy sprawiają z podstaw sekcję modelarską przy Aeroklubie. Sekcja modelarska, - którą od podstaw uruchomili małżeństwo Górscy w roku 1956, rozpoczęła intensywne szkolenie nowych, młodych modelarzy. Wyszkolono jednego instruktora do II klasy, wykonano szkolenie dla potrzeb WP. kartkówka wykonano 313 skoków, przeszkolono 44 skoczków, do III klasy wyszkolono 39 skoczków, oraz 2-ch do II klasy. Zrealizowano w grupy 368 skoków spadochronowych, przeszkolono 25 skoczków, i do III klasy wyszkolono 22 skoczków i dwóch skoczków uzyskało II klasę. Wszyscy maturzyści - niezależnie czy zdają maturę według starych, czy według nowych zasad - muszą podjąć i do dwóch podstawowych egzaminów ustnych: z języka krajowego oraz stylu obcego nowożytnego. Zainteresował się w nim głównie praktyczną dydaktyką, sposobem kształcenia mówcy, jaki w ujęciu autora, przypomina pod wieloma względami mędrca-filozofa według modelu Platona.

W pełnej klasyfikacji na 37 startujących zawodników, Andrzej Pamuła zajął 18 miejsce i Zbigniew Słonowski 37 miejsce. W kwietniu przybywa jeszcze jeden instruktor etatowy Zbigniew Kędziorek. Sekcja spadochronowa - w czerwcu 1954 roku kierownictwo sekcji obejmuje instruktor rozwiązany z wojska Franciszek Bujacz, który wszyscy tą pracę do października 1954 roku. Sekcja spadochronowa - rok ten, istnieje w grupie rokiem, w jakim spadochroniarze Aeroklubu osiągają wielkie sukcesy. Sekcja samolotowa - rok ten, przyniósł dość duże kolei w układzie rozwijania oraz w kwestiach kadry instruktorskiej. Pomimo piętrzących się trudności sprzętowych, lokalowych oraz minusa kadry etatowej, Aeroklub w dniu 23 sierpnia 1953 z możliwości święta lotnictwa, zorganizował pokazy lotnicze. Pomimo trudności lotniskowych, sekcja zaczyna naprawdę latać. Sekcja samolotowa - w maju sierpniu zorganizowała obóz w Krośnie, którego przewodniczącym był Lider wyszkolenia - Mieczysław Dąbkowski. Sekcja samolotowa - po raz pierwszy w sprawie Aeroklubu, został zorganizowany obóz szkoleniowy w majach wakacyjnych na lotnisku Jasionka koło Rzeszowa. Sekcja samolotowa - była dwóch społecznych instruktorów samolotowych: Jana Ogłoblina i Franciszka Zalewskiego. W lutym rezygnuje z Aeroklubu Komendant Tadeusz Gołębiewski, na etap dwóch miesięcy miejsce to rozumie były Zastępca Komendanta d/s politycznych Zbigniew Marczyński, ale teraz w maju Komendantem zostaje Józef Janiak.

Zbigniew Mardzyński, instruktorami byli: Komendant Aeroklubu Tadeusz Gołębiewski oraz Jan Ogłoblin, Franciszek Zalewski i Adam Gruba. Szeptycki i Adam Gruba, lecąc w układzie zbliżyli się na złą przestrzeń w rezultatu, czego nastąpiło szczepienie się samolotów w powietrzu, na produkt, którego samoloty uległy poważnych uszkodzeniom. Pilotów samolotowych II klasy uzyskali: Adam Gruba, Jerzy Rzewuski i Tadeusz Gołębiewski. Przygotowano do III klasy 10 pilotów i do II klasy 3 pilotów samolotowych. Przeszkolono 52 skoczków, a do III klasy 45 skoczków, do II klasy 3 skoczków a indywidualnego do I wartości. W momencie tym, przeszkolono sporą liczbę modelarzy i zrobiono cały szereg różnorodnych modeli. Przeszkolono 14 pilotów do III elegancji i wzięto 31 różnych uprawnień, ogółem przeleciano 270 km. Wyszkolono do III klasy - 3, do II klasy - 3 oraz do I wartości jednego pilota samolotowego. Wyszkolono do III i II klasy po jednym pilocie, oraz do I sztuki 5 pilotów. Sekcja szybowcowa - przygotowywała pilotów szybowcowych do lotów profesjonalnych i powodowała szkolenie podstawowe.

Like it? Share it!


bohaterowie sprawozdania

About the Author

bohaterowie sprawozdania
Joined: February 7th, 2021
Articles Posted: 1