Lisede İntegral Kavramı

Posted by adnan on February 15th, 2021

İntegral konsept:

İntegral kavramı matematik ve fizikte kullanılır. Sonsuz verileri birleştirirken ortaya çıkan şeyleri tanımlamaya yardımcı olan bir terimdir. Esas olarak herhangi bir rastgele şekil hesaplaması için kullanılır. İntegral hesaplayıcı, pozitif ve negatif integrallerle alan, hacim, yer değiştirme ve diğer rastgele şekil değerlerini bulmaya yardımcı olur.

Matematik, lisedeki zor ve zorlu konulardan biridir. Öğrenciler matematik problemlerini çözmeyi ve çözümlerini bulmayı oldukça zor buluyor. Bu problem, belirli bir integral hesaplama makinesi veya integral bir çözücü görevi gören belirsiz bir integral hesaplama makinesi gibi çevrimiçi araçların yardımıyla daha rahat hale getirilebilir. Yüksek doğrulukta saniyeler içinde sonuç sağlar.

İntegral türleri:

integral hesaplama iki tür için gerçekleşir: (i) belirli integraller ve (ii) belirsiz integraller. Belirli integrallerde başlangıç ​​ve bitiş değerleri vardır. Belirsiz integraller, diğer fonksiyonların ters türevidir. Bu tür integral hesaplamada, veriler üst ve alt değerlerden arındırılmıştır.

Adımları olan integral hesap makinesi:

Lise öğrencileri için kullanılan integral hesaplama makinesi, hesaplamalara yardımcı olmak için harika çalışıyor. Bir entegrasyon hesaplayıcısının kullanımı, basit arayüz nedeniyle nispeten kolaydır. Araca herkes erişebilir ve aşağıda listelenen basit birkaç adımla çalıştırabilir:

  •          Güvenilir bir integral hesaplama makinesi aracı arayın.
  •          Bunların çoğu ücretsiz olduğundan ve kayıt ücreti almadığından para ödemenize gerek yoktur.
  •          Hesaplamalar için girişte istenen değeri girin.
  •          "Hesapla" seçeneğine dokunun.
  •          Cevap, göz açıp kapayıncaya kadar ekranda görünecektir.

Lisede teknoloji kullanımı:

Sürekli gelişen teknolojinin kullanımı şüphesiz öğrenci ve öğretmenlerin daha hızlı çalışmasına ve pratik yapmasına yardımcı oluyor. Günümüz dünyasında, kişisel veya profesyonel günlük yaşamda bize yardımcı olan birçok uygulama, yazılım ve cihaza tanık oluyoruz. Bu teknolojik gelişmeler, arka uçlarında insan hatası olmayan yapay zeka ile insanlığa yardımcı oluyor. Ayrıca, genellikle integrallerin manuel olarak hesaplanmasında yer alan zamandan tasarruf sağlar. Öğretmenler ayrıca bu araçlardan ve entegre hesap makinesi gibi araçlardan yardım alarak, öğrencilere onu daha emici hale getirmeyi öğretmenin yeni ve yenilikçi yollarını öğrenirler. Çevrimiçi videolar, matematik ve diğer konu kavramlarını hızlı bir şekilde anlamaya yardımcı olur. Matematik oyunu uygulamaları, bunları daha akılda kalıcı hale getirmek için matematik sorularının uygulanmasına yardımcı olur.

Like it? Share it!


adnan

About the Author

adnan
Joined: February 15th, 2021
Articles Posted: 5

More by this author