Mi is az a Japán massage, és hogyan javíthat életminőségünkön?

Posted by Nickie on March 26th, 2021

Érintéssel az egészségért

A siacu masszázs itthon is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ez pedig hatékonyságának és újszerű, mégis hagyományos jellegének kattintson köszönhető. A technika fókuszában az akupunktúrás pontok és az ezeket összekötő energetikai pályák kezelése áll. A gyógyítás során a gyógyulást érintéssel, ujjnyomással érjük el. A siacu masszázs többféle technikával dolgozik, terápiás hatása pedig tényleges eredményeket garantál. A terápia során a páciens ruhában, a földön fekve kerül relaxált állapotba, amelyben a kezelővel való harmónia mellett a környezet is segítségére van.

Kiknek ajánlott a siacu kezelés kipróbálása?

A kezelés kifejezetten az olyan tünetek esetében bizonyul hasznosnak, amelyek a mai kor emberét érintik. A civilizációs megbetegedések gyakran járnak együtt a nyak, a váll, a hát és a derék fájdalmával. Ha egészségtelenül élünk, az könnyen zsibbadást, fejfájást vagy magas vérnyomást okozhat. Ha emésztési gondok, menstruációs szabálytalanságok vagy a modern kor egyik legkomolyabb betegsége, a szorongás kínoz minket, érdemes egy próbát tenni a módszerrel.

Mivel mostanában a munkavégzés nagyrészt ülőmunkából áll, a mozgáshiány is emberek sokaságát érinti. Ekkor szintén felüthetik a fejüket különféle mozgásszervi fájdalmak. Az életmódváltás és a rendszeres mozgás mellett javasolt olyan mellékhatások nélküli módszereket is igénybe venni, mint a zen shiatsu masszázs.

Operációk vagy sérülések után a shiatsu megrövidítheti a felépülési szakaszt, de a krónikus tünetek is már 5 kezelés után enyhébbek lehetnek. A zen shiatsu masszázs kiemelt szerepet tölt be a megelőzésben, és bár az orvosi diagnózist nem váltja ki, kiegészítő kezelésként remek választásnak bizonyulhat.

Az Anma masszázs

Ha a siacuról beszélünk, nem mehetünk el az Anma masszázs mellett, amely az egyik legősibb hagyományos japán masszázsterápia. Az Anma terápia a hagyományos kínai orvoslás elméletén alapuló kínai Tui Na masszázsból ered. A japán módszerekkel kiegészülve alakult ki a ma is ismert formája. Az évszázadok alatt komplex terápiává fejlődött, és a mai napig alapját képezi az olyan modern japán módszereknek, mint például a siacu és yumeiho.

A Meiji-korszakban (1868-1912) a nyugati orvosi szemlélet elterjedésével a hagyományos japán módszereket visszaminősítették a népi gyógyászat kategóriába, ezért az anma gyakorlók tulajdonképpen elkezdték a shiatsu kifejezést használni. Ezért alakult úgy, hogy egészen az ’50-es évekig Anma-siacunak hívták a módszert. Ebben az időszakban a siacu új irányba kezdett fejlődni: gyakorlói elkezdték integrálni a nyugati technikákat, köztük a kiropraktikát vagy az oszteopátiát a hagyományos japán módszerekkel. A nyugati orvosi módszertanokat, köztük az anatómiát, fiziológiát és pszichológiát együtt alkalmazták a hagyományos kínai orvoslás elméletével.

Like it? Share it!


Nickie

About the Author

Nickie
Joined: February 4th, 2021
Articles Posted: 25

More by this author