Mit nevezünk Japán pontnyomás technikának, és hogyan segíthet nekünk?

Posted by Brooke on March 26th, 2021

Érintés az egészség szolgálatában

A zen shiatsu masszázs itthon is egyre nagyobb népszerűségnek örvend, ez pedig hatékonyságának és újszerű, mégis tradicionális jellegének köszönhető. A módszer hatékonyságának alapja az akupunktúrás pontok és az ezek között kapcsolatot teremtő energetikai pályák kezelése. A zen shiatsu lényege, hogy érintéssel, ujjnyomással indítja be a terápiás folyamatokat. A zen shiatsu masszázs sokféle technikát használ, gyógyító hatása pedig valós eredményekben mutatkozik meg. A kezelés során a gyógyulni vágyó siatsu masszázs laza ruhában fekszik a földön, a relaxációban és a terapeutával való együttműködésben pedig a kellemes környezet segíti.

Kiknek ajánlott a siacu kezelés?

A kezelés főleg a mai kor emberét érintő tünetek esetében kifejezetten hatásos. A 21. század emberének gyakran okoz problémát nyak-, váll-, hát- és derékfájdalom. Az egészségtelen életmód eredménye sokszor zsibbadás, fejfájás vagy magas vérnyomás. Ha emésztési gondok, menstruációs szabálytalanságok vagy a modern kor egyik legkomolyabb betegsége, a szorongás kínoz minket, érdemes egy próbát tenni a módszerrel.

A mozgáshiány minden korábbinál több embert érint, már csak a munkavégzésből adódóan is. Ilyenkor szintén jelentkezhetnek a különféle mozgásszervi fájdalmak. Az életmódváltás és a rendszeres mozgás mellett javasolt olyan mellékhatások nélküli segítséget is igénybe venni, mint a shiatsu masszázs.

Operációk vagy sérülések után a siacu megrövidítheti a felépülési szakaszt, de a krónikus tünetek is már 5 kezelés után enyhébbek lehetnek. A siacu masszázzsal számos problémát megelőzhetünk, és megfelelő orvosi diagnózis birtokában kiegészítő kezelésként sokat segíthet.

Az Anma masszázs

Ha a zen shiatsuról beszélünk, nem mehetünk el az Anma masszázs mellett, amely az egyik legősibb hagyományos japán masszázsterápia. Az Anma terápia a hagyományos kínai orvoslás elméletén alapuló kínai Tui Na masszázsból ered. Japánban kiegészült az ottani módszerekkel, így nyerte el végleges formáját. Az évszázadok alatt komplex terápiává fejlődött, és a mai napig alapját képezi az olyan modern japán módszereknek, mint például a siacu és yumeiho.

A Meiji-korszakban (1868-1912) a tradicionális japán módszereket népi gyógyászatnak minősítették, így az anma művelői a shiatsu kifejezést voltak kénytelenek használni. Ezért alakult úgy, hogy egészen az ’50-es évekig Anma-siacunak nevezték a módszert. Ebben az időszakban a siacu fejlődése új irányt vett: a shiatsu gyakorlók elkezdték egybeolvasztani a nyugati technikákat, például a csontkovácsolást és az oszteopátiát a hagyományos japán módszerekkel. A nyugati orvosi módszertanokat, köztük az anatómiát, fiziológiát és pszichológiát együtt alkalmazták a tradicionális kínai orvoslás elméletével.

Like it? Share it!


Brooke

About the Author

Brooke
Joined: February 3rd, 2021
Articles Posted: 4

More by this author