Ev Kullanımına Uygun Hasta Yatağı Modelleri

Posted by Digital_Zone on April 20th, 2021

Hasta yatağı, yatağa bağlı olarak yaşamını devam ettirmek zorunda kalan insanlar için mutlaka temin edilmesi gereken en önemli araçtır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hasta yataklarının da kendine has belli başlı özellikleri değişkenlik göstererek üretilmiştir. Özellikle ev tipi hasta yatakları hem hastaya bakan kişiye hem de hasta için büyük avantajlar sağlar.

Sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi ise hastanın konforudur. Hastalar, hasta yatağı sayesinde, gün içerisinde hem çok rahat ediyor hem de tedavi süreçlerinde hastaya birçok fayda sağlıyor. Ev içerisinde yatağa bağlı olan hastanız var ise ev tipi hasta yataklarına bakarak temin etmenizde fayda vardır. Ev tipi hasta yataklarında olması gereken özellikler şu şekildedir;

Hasta Yataklarının Tekerlekli Özelliğinin Olması
Hasta yataklarında en önemli noktalardan bir tanesi yatağın tekerlekli olmasıdır. Hasta, sürekli olarak aynı noktada yer alması hastanın psikolojisi açısından iyi bir durum değildir. Ancak, ara sıra bulunduğu noktanın değiştirilmesi hasta için ayrı bir motivasyon kaynağıdır. Tekerlekler sayesinde hem gün içerisinde hem de yatağın değiştirileceği esnada insan gücü kullanılmadan rahatlıkla yatağın taşınması sağlanır. Ev tipi hasta yatağı tercih ederken tekerlekli özelliğinin olup olmamasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Hasta Yatağının Manuel ve Motor Gücüne Sahip Olması Gerekir
Hasta yatağı tercih ederken mutlaka manuel ve motor gücüne sahip olması gerekir. Manuel hasta yatağı özelliğine sahip olan yataklar, kumanda yardımı sayesinde hastanın gün içerisinde hareket ettirilmesine, yatağın ayak ve baş kısımlarının dilediğiniz zaman kaldırılmasına, yatağın istenildiği zaman yükseltilip, alçaltılmasını sağlayan önemli bir özelliktir.

Motor gücüne sahip olması ise yatağın basıncının ve havalı olmasını sağlayarak yatak yaralarının oluşmasını engeller. İki özelliğinin bulunması elektrikler gittiği zaman hastanın mağdur olmamasına yardımcı olur. Bu nedenle yatak almadan önce bu iki özelliğine dikkat etmenizde fayda vardır.

Pozisyon Veren Havalı Yatağın Özellikleri Nedir?
Hasta yatağı kiralama hizmetleri tercih ederken ev tipi hasta yataklarından bir tanesi olan pozisyon veren havalı yatak en çok tercih edilen yataklardan bir tanesidir. Pozisyon veren havalı yatak, hastanın daha rahat bir şekilde yatmasına imkân sağlar, gün içerisinde dilediği pozisyona kolaylıkla getirilmesine yardımcı olur.

Hava veren özelliğinin olması ise hastanın yatak yaralarının oluşmasını engeller ve mevcut olan yatak yaralarının ise kısa süre içerisinde iyileştirilmesine yardımcı olur. Sizlerde, ev tipi hasta yatağı satın almadan önce hastanızın daha rahat etmesi için bu özelliğine dikkat etmenizde fayda vardır.

Yan Taraflarında Korkulukların Olması
Yatakların yan taraflarında korkulukların olması hastanın düşme tehlikesine karşın koruma kalkanı oluşturan önemli bir özelliktir. Bu nedenle yatak almadan önce mutlaka yan taraflarında ki korkulukların olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Böylelikle, hastanızın gün içerisinde rahat bir şekilde uyumasına ve hareket etmesine imkân tanıyabilirsiniz.

Ev Tipi Hasta Yatağı Fiyatları Nedir?
Hasta yatağı fiyatları tercih etmiş olduğunuz yatağın özelliğine, modeline göre değişkenlik gösterebilir. Ev tipi hasta yatakları çok fazla özelliğe sahip olmadığından dolayı diğer yataklara göre daha uygun fiyatlıdır. Satın almadan ya da kiralama yapmadan önce ne tür özelliklerine ihtiyaç duyduğunuzu belirleyerek satın almanızda fayda vardır. Böylelikle daha uygun fiyatlara hasta yatağına sahip olabilirsiniz.

Hasta Yatakları İle Hastanızın Konforunu Sağlayın
Hasta yatakları sayesinde hem hastanızın hem de hasta bakıcınızın hayatını kolay bir şekilde devam ettirmesini sağlayabilirsiniz. Konforu ve sağladığı faydalar bir yana hastanızın tedavi sürecinde hastanızın daha hızlı iyileşmesine ve gelişim göstermesine yardımcı olur. Doktorlar tarafından da tercih edilen hasta yataklarını temin ederek kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz.

Like it? Share it!


Digital_Zone

About the Author

Digital_Zone
Joined: November 10th, 2020
Articles Posted: 503

More by this author