szczyt klimatyczny 2021 discovery przygotowalo materialy filmowe wyemitowane pod

Posted by Latricia on April 29th, 2021

Podczas dwudniowego szczytu klimatycznego, którego gospodarzem są Stany Zjednoczone, emitowane są materiały filmowe przygotowane przez Discovery, właściciela TVN i TVN24.

W czwartek prezydent Joe Biden zainaugurował dwudniowy szczyt klimatyczny, deklarując, że Stany Zjednoczone zredukują emisję gazów cieplarnianych o 52 procent do 2030 roku. - Chodzi o to, by zapewnić na wszystkim lepszą przyszłość - powiedział.

Discovery, właściciel TVN i TVN24, przygotowało materiał filmowy, który poprzedzał wystąpienie inaugurujące prezydenta Stanów Zjednoczonych i poprzedzi to zamykające.

"Wiemy, jakiego świata chcemy. Zdrowszego, bezpieczniejszego, bardziej zrównoważonego, sprawiedliwego, gdzie przyroda rozkwita, gdzie społeczeństwa są zdrowe i jest ogrom możliwości" - tak zaczyna się jeden z materiałów filmowych. "Wiemy, że możemy stworzyć taki świat. Wyzwanie jest doniosłe i musimy działać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej" - przekazano.

"Świat jest gotowy na działanie. Możemy ograniczyć zmiany klimatu, skupiając się na wyjątkowości celu. Każdy naród zjednoczony i zaangażowany, gotowy do mierzenia sukcesu przez postęp, nie obietnice, by zapewnić, że gdy historia naszych czasów będzie pisana nasze cele zostaną osiągnięte" - napisano.

W materiale pojawia się wypowiedź prezydenta Joe Bidena: "Możemy to zrobić, musimy to zrobić. I to zrobimy". "Czas na działanie" - tak kończy się jeden z materiałów filmowych.

W szczycie biorą udział przywódcy z 40 krajów

W wirtualnym szczycie biorą udział przywódcy 40 krajów, w tym prezydenta Andrzej Duda, a także szefowie rządów lub państw z Chin, Rosji, Indii, krajów Zatoki Perskiej, Europy oraz azjatyccy sojusznicy USA.

- Jestem naprawdę podekscytowany zapowiedzią zmiany zasad gry, którą wygłosił Joe Biden - powiedział w czwartek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i pochwalił Bidena "za przywrócenie Stanom Zjednoczonym czołowej pozycji w walce ze zmianami klimatycznymi". - Dla nas wszystkich ważne jest, aby pokazać, że nie chodzi tylko o jakiś kosztowny, politycznie poprawny, zielony akt przytulania królika - powiedział Johnson. - Tu chodzi o wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia - dodał.

Papież o szczycie: szczęśliwa inicjatywa

W konferencji uczestniczy też papież Franciszek. W przesłaniu do uczestników szczytu powiedział: natura jest darem, który "otrzymaliśmy i o który musimy się troszczyć i go strzec".

Nazwał obrady "szczęśliwą inicjatywą" i dodał, że włączają one "całą ludzkość poprzez swych liderów". Ochrona środowiska, zaznaczył, będzie największym wyzwaniem po pandemii. "Ona jeszcze się nie skończyła, ale musimy patrzeć przed siebie" - podkreślił Franciszek.

Autor:pp\mtom

Źródło: tvn24.pl, PAP


Latricia

About the Author

Latricia
Joined: April 27th, 2021
Articles Posted: 4

Claim 1 FREE Stock! No Purchase Necessary!
You have a 100% chance of receiving one free stock! Click to claim and have a chance to get one share of Facebook, Visa, Microsoft and others for free!
FREE App - Earn up to 25/gal cash back on gas!
Download this FREE app and earn cash-back when you buy gas, groceries and food! 100% FREE to join and FREE to earn cash back on your everyday purchases!
Quality Office Furniture USA Shipped Direct - Madison Liquidators
Nationwide vendor of quality office furnishings including Desks, Office Chairs, Conference Tables, Cubicles and more!
Earn HNT Tokens with a Helium Hotspot!
Pre-Order a Helium hotspot and earn HNT tokens that are redeemable for USD. Set it and forget it!
Lolli: Earn Free Bitcoin When You Shop Online!
Lolli is a rewards application that gives you bitcoin for shopping at your favorite online stores.
Fold - Earn free bitcoin when you shop
Earn bitcoin cashback rewards when you shop at top retailers, including Amazon, Uber, Starbucks, Chipotle, and more. Download the app, sync your payment method and start earning bitcoin today!