czym jest biseksualizm/

Posted by Groman on May 20th, 2021

Ktoś, kto jest biseksualistą, ma zdolność tworzenia trwałych fizycznych, romantycznych i emocjonalnych relacji zarówno z osobami płci przeciwnej, jak i tej samej.

Pomyśl o znanych biseksualnych kobietach. Kto pierwszy przychodzi Ci do głowy? Angelina Jolie, Kristen Steward, Amber Heard? Trzeba jednak nie zapomnieć o tym, że mężczyźni też mogą być biseksualni.

We współczesnej kulturze bycie biseksualnym jest często znacznie bardziej akceptowane dla kobiet niż dla mężczyzn. Kobiety mogą przyznać się do swobodniejszego łączenia się z innymi kobietami i nie nosi to tak wielkiego piętna. Nie zawsze tak jest w przypadku mężczyzn. Akceptacja męskiej płynności w dalszym https://pbase.com/topics/vestergsjn/grawstep122 ciągu jest czymś, co nie każdemu przychodzi z łatwością.

Być bi – co to znaczy?

Biseksualizm może być wyzwaniem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Osoby biseksualne uzyskały nieuzasadnioną reputację „tych rozwiązłych”. Ponadto, ludzie często zakładają, że osoby bi, to po prostu geje lub lesbijki, które nie są do końca pewni swojego homoseksualizmu.

Społeczność homo też potrafi dawać w kość osobom bi – często na podstawie własnych doświadczeń, kiedy to czuli pewnego rodzaju uścisk, są skłonni do rzucania hasłami w stylu „Wybierz w końcu stronę!”. Ludzie są przyzwyczajeni do myślenia w binarny sposób (gej kontra hetero, mężczyzna kontra kobieta, czerń kontra biel), więc biseksualizm może być trudnym pojęciem do zrozumienia i zaakceptowania.

Ale czy nie tak narodziły się cukierki Reese? Lubisz masło orzechowe i czekoladę?

Możesz lubić dwie rzeczy naraz. Możesz lubić The Beatles i The Rolling Stones, możesz lubić psy i koty. I dokładnie w ten sam sposób możesz lubić chłopaków i dziewczyny.

Biseksualizm w pop-kulturze

Z czasem biseksualizm stał się bardziej akceptowany nie tylko społecznie, ale także w telewizji. Najbardziej znaną postacią biseksualną w telewizji jest prawdopodobnie Piper z „Orange Is the New Black”, ale najciekawszym może być Darryl w „Moja szalona była”. Gratulacje za przedstawienie biseksualnego mężczyzny w telewizji bez popadania w obraźliwe i leniwe stereotypy!

Jeśli chodzi o filmy, „Pogoń za Amy” to kultowy klasyk z późnych lat 90., w którym wystąpił młody, Ben Affleck, Jason Lee i Joey Lauren Adams. Dla wielu właśnie ten film był pierwszą stycznością z biseksualizmem na dużym ekranie. „Pogoń za Amy” to świetny film z wielu powodów – jest zabawny, modny, mówi o nawet dziś aktualnych problemach. A najlepsze w tym filmie jest to, że na końcu dziewczyna zdobywa dziewczynę!


Groman

About the Author

Groman
Joined: May 10th, 2021
Articles Posted: 3

Claim 1 FREE Stock! No Purchase Necessary!
You have a 100% chance of receiving one free stock! Click to claim and have a chance to get one share of Facebook, Visa, Microsoft and others for free!
FREE App - Earn up to 25/gal cash back on gas!
Download this FREE app and earn cash-back when you buy gas, groceries and food! 100% FREE to join and FREE to earn cash back on your everyday purchases!
Quality Office Furniture USA Shipped Direct - Madison Liquidators
Nationwide vendor of quality office furnishings including Desks, Office Chairs, Conference Tables, Cubicles and more!
Earn HNT Tokens with a Helium Hotspot!
Pre-Order a Helium hotspot and earn HNT tokens that are redeemable for USD. Set it and forget it!
Lolli: Earn Free Bitcoin When You Shop Online!
Lolli is a rewards application that gives you bitcoin for shopping at your favorite online stores.
Fold - Earn free bitcoin when you shop
Earn bitcoin cashback rewards when you shop at top retailers, including Amazon, Uber, Starbucks, Chipotle, and more. Download the app, sync your payment method and start earning bitcoin today!