Elektronik Sigara Likit Türleri

Posted by Digital_Zone on May 26th, 2021

Günümüz koşullarında   elektronik sigara tüketimleri kişilerin ihtiyaçlarına ve yaşam koşullarına göre   üretim ve kullanım olarak artıyor. Genellikle insanlar sigaraları günlük hayatın getirdiği strese bağlı olarak kullanılırlar. Özellikle son zamanlarda zararlarıyla birlikte paketlerinde yer alan resimler insanları etkiliyor.

İnsanların bu etkilenmeleri sonucunda var olan görsellerden dolayı normal sigaralar yerini elektronik sigaralara bırakmıştır. Bu sigaralar elektronik olması özelliği ile aynı zamanda sigarayı bırakmak için tercih ediliyor. Elektronik sigaraların içeriği normal tütün sigaralarının içeriğinde farklıdır. Normal sigara türünde kullanılan tütün yerine bu sigarada likit bulunur.

Elektronik Sigarada Likit Kullanımı ve Etkileri

Elektronik sigara likit çeşitleri kişilerin zevkine göre değişiyor. Likitlerin içeriğinde birçok farklı çeşitli aroma ve diğer buhar yapıcı maddeler gibi alternatifleri bulunuyor. Elektronik sigara likit türleri içinde sadece aromalar değil ağırlık derecesine bağlı olarak farklılıklar oluyor. Elektroniksigara kullanımında iyi bir likit seçimi ve kullanılması sağlık için şarttır.

Günümüzde elektronik sigaraya ait binlerce likit çeşidi vardır. Sigara kullananlar likit çeşitlerinde damak tadınıza ve kullanım tercihlerine en uygun olanı seçiyorlar. Ülkemizde elektronik sigara kullanımı artması ile birlikte kullanımlara göre birçok likit çeşidi bulunuyor.  Elektronik sigara likitlerinin bileşimlerinde PG, VG ile   gliserol, vejetaryen gliserin, arıtılmış su, aroma ve nikotin gibi maddeler bulunuyor.

Elektronik Sigarada Likit Çeşitleri ve Özellikleri  

Elektronik sigara likitler genellikle e-Likit olarak e-Sıvı adıyla da sektörde yer alıyorlar. Elektronik sigara likit türleri içinde yer alan bu maddeler kullanıldığında ateşlenir ve havayla etrafa karışır. Etrafa karışan bu maddeler buhar çıkarıyor. Elektronik sigara likitleri şu şekilde sıralanabilir: nikotin, su, gliserin, propilen glikol, tatlandırıcı gibi maddelerden oluşur. Bu maddelerin birleşmesi ile elektronik sigara içeriğinde olan likidi oluşur.

Elektronik sigara likit çeşitleri kalitesine, aromasına ve markasına göre değişiyor.Premium likitler elektronik sigaraların içeriğinde bulunan  kalitesi en yüksek olan likit türlerindendir. Aynı zamanda içeriğinde kullanılan birçok aromamaddelisi olarak   tatlandırıcılar bulunur. Bu aromalar asla insansağlığına zararı bulunmuyor.

Elektronik Sigarada Likitlerde Nikotin Özellikleri   

Likit türlerinde en önemli konu yoğunluk ve nikotin oranıdır. Elektronik sigara kullanımında özellikle az nikotin oranını kullanılmalıdır.  PG Bazlı elektronik sigara likit türleri yani propilen glikol likidinin içinde olan maddelerinden biridir.  PG bazlı elektronik sigara likitlerinde ise PG oranı VG oranından oldukça yüksek derecededir. PG bazlı likitler, içeriklerinde sigaraya benzer bir çeşittir. 

VG bazlı elektronik sigara likitleri bitkisel gliserin ise yine klasik likit türlerinden biridir. Bu likit çeşitlerinde elektronik sigara kullanana veya bırakmak isteyen kişiler için içimi kolay oluyor. VG içeriği taşıyan likitler daha az oranda nikotin içeriğine sahiptir

Elektronik Sigarada Likit Çeşitlerinde Salt ve Premium Likitler  

Salt likit en yeni likit türlerindendir. Bu çeşit likitlerin içeriğinde normal sigarada olan nikotin yerine nikotin tuzu bulunuyor. Bu madde ile birlikte kullanıcıların likitten hızlı ve yüksek nikotin alabilmesini sağlıyor. Elektronik sigara likit türleri içinde yer alan salt likitler, daha küçük elektronik sigaralarda pod mod cihazlarında uyumlu kullanılır. Salt likit çeşitlerini daha çok sigarayı bırakmak isteyen kişiler tercih eder. Premium likitler özelliklerinden bazıları klasik likitler ile aynı şeklidedir.

Bu likitlerde ürünler diğer likit çeşitlerinde daha kalitelidir. Aynı zamanda hem de üretim aşaması özel süreçlerden geçiyor. Özellikle   rahat içimli olması özelliği ile premium likitler aromayı   çok daha iyi bir şekilde hissettiriyorlar. Premium salt likit çeşitlerinin en önemli özelliği tütün yapraklarından elde edilen saf   nikotinlerin kullanıldığı likitler olmasıdır.

Nikotinsiz Likit Çeşitleri

Nikotin içermeyen elektronik sigara likidi çeşitlerinden biridir. Özellikle sigara bağımlılığından tamamen kurtulmak için tercih ediliyorlar.  Elektronik sigara likit türleri içeriğinde olan klasik likitlerden farklı olarak sadece nikotin bulunmuyor. Nikotinsiz likit türevi, içerisinde nikotin olmadan cihazlarda uyumla kullanılıyor. Sigara tüketiminde aşırı derecede bağımlı olanlar tarafından seçilmez.

Nikotinsiz likit çeşitlerinde nikotin yerine meyve aromaları yer alıyor.
Aynı zamanda çikolata, nane ya da mentol gibi aromalar bulunuyor. Bu aromalar ile sigara su buharı tatlandırılıyor.
 
50/50 Likit Çeşitleri 

En çok tercih edilen likit seçeneklerinden biridir.   50/50 likitler içeriğinde %50 oranda VG ve %50 oranda PG bulunuyor. Bu özelliği ile yeteri kadar buhar üretme imkânı sunuyor. Bu likit çeşidi her cihaz ile uyumlu bir şekilde kullanabiliyor.50/50 oranlı likitler, nikotin ve aroma içeriğine sahip olarak üretilir.  

Firmamız olarak elektronik sigara ve likit çeşitleri hizmetlerini sunuyoruz. Eğer sigarayı bırakmak ya da daha keyifli hale getirmek isterseniz bizi güvenle tercih edebilirsiniz.

 

Like it? Share it!


Digital_Zone

About the Author

Digital_Zone
Joined: November 10th, 2020
Articles Posted: 444

More by this author