Estetik Cerrahideki Son Teknolojik Gelişmeler

Posted by Ahmet on June 20th, 2017

Bunlardan en güncel olanı Vaser liposuctiondur. Ultrasonic dalgaların yağ dokusu içine verilmesiyle buradaki yağ hücrelerinin sıvılaşmasına ve kolayca çekilmesine imkan tanıyan vaser liposuction yöntemi, aynı zamanda damar ve sinir dokusu gibi önemli yapıların korunmasınıda sağlıyor. 2 milimetrelik bir giriş bölgesinden yağlı bölgeye girilip yağ dokusunun heykeltraş gibi şekillendirilmesi sağlanabilmektedir. Özellikle karın kol bacak gibi bölgelerde hi definition yöntemi ile kas görüntüsü oluştuturlmasına imkan tanıyabilmektedir.

Vaser liposuction ile tedavi edilebilen diğer bir öenmli estetik pronlem ise erkeklerde meme büyümesi olarak da adlandırılan jinekomastidir. Jinekomasti günümüzde kalorili gıdaların tüketilmesi sonrasında büyük oranda yağ dokusunun artışından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle erkeklerde göğüslerin bayan göğüsüne benzer bir şekil alması sosyal yaşamı zorlaştırmakta ve özgüven problem oluşturmaktadır. Vaser liposuction ile local anestezi kullanılarak uyuşuturlan yağlanmış göğüs bölgesi vaser cihazının ultrasonic dalgaları ile önce homojen bir şekilde sıvılaştırılıp daha sonra 2 milimetrelik bir aralıktan vücudun dışına alınmaktadır. Bu şekilde göğüslerin normal erkek göğüsüne dönüştürülmesi mümkün olmaktadır. 30 dakikalık sürede tamalanan bu işlemden 1 saat sonrada hastaneden çıkılabilmektedir. Günlük  işlere aynı gün dönülebilmektedir.morluk ve şişlik vaser liposuction yönteminde klasik yönteme kıyasla daha az oluşmaktadır ve iyileşme süreside daha az olmaktadır.

Meme büyütme estetiğinde 3 boyutlu görüntüleme sistemleri ile artık sonucu önceden hastalarımıza gösterebilmek mümkün olmaktadır. Program desteğiyle ve tomografi benzeri özel bir cihazla 3 boyutlu görüntüsü oluşturulan kişinin vücut ölçülerine uygun olarak seçilen yeni teknoloji koheziv jel dolgulu silikonların yerleştirilmesi sonrası vucudun alacağı görünüm 3 boyutlu olarak kişiye gösterilebilmektedir. Hastanın meme büyütme işleminden sonra arzu ettiği göğüs büyüklüğüne karar vermesi, seçilecek silikonun damla veya yuvarlak olmasının farklarını net bir şekilde görebilme imkanına kavuşamktadır.hastanın hayalindeki göğüsü ameliyat öncesinde görebilme imkanı gerçekten teknolojinin sunduğu çok büyük bir fırsattır. Göğüs büyütme işlemlerinde kullanılan silikon protezlerde de ciddi teknolojik gelişmeler olmuştur. 7-8 yıl öncesine kadar silikonların 10 yılda bir değiştirilmesi gerekmekteydi. Bunun nedeni silikonun dış cidarının yıpranması sonucu akıcı bir jel olan iç dolgunun vücuda akması çeşitli rahatsızlıklara yolaçabilmekte ve bundan dolayı aşınma olmadan silikonun değiştirilmesi önerilmekteydi. Günümüzde koheziv je teknolojisi ile silikonların ömür boyu kullanılması mümkün olmaktadır. Silikonun dış çeperi birçok katmandan oluştuğundan patması veya sızdırması çok daha zor bir hale gelmiştir. Dolgu jelinin akıcılığının azlatılması ise koheziv jelden ileri gelmekte, dış çeper hasarlansa bile jel vücudun içine akamamaktadır. bu şekilde silikon protez jel meme büyütme günümüzde daha da güvenli bir hale gelmiştir.

Like it? Share it!


Ahmet

About the Author

Ahmet
Joined: May 2nd, 2017
Articles Posted: 20

More by this author