Web portalleri siber ??z?m ?reticileri ve ??z?m arayanlara ne gibi destekler sağlayabilir ?

Posted by ricky26 on July 29th, 2017

Siber suçlar günümüzde gelişmekte olan teknolojinin az sayıda olan negatif yanlarından bir tanesi. Özellikle Türkiye ve Orta Asya gibi hızlı gelişmekte olan, teknoloji ile iç içe olan ülkelerde siber suçlar daha yaygın hale gelmektedir. Bu ülkeler IT ve siber teknolojilere iletişim ve iş yürütmek için daha fazla bağımlı hale gelmiştir. Türkiye’de ve çevre ülkelerde siber teknolojilerin büyümesi de halk seviyesinde ve iş dünyasında dijital teknolojilerin yaygınlaşmasından ötürü olduğu söylenebilir. Bu yaygınlaşmanın da bazı riskleri ortaya çıkardığını söylemek yerinde olacaktır.

Siber saldırılar ve siber suçlar her gün artmakta ve siber guvenlik çözümleri başlıca ihtiyaç haline gelmiştir. Teknik bilgisi yüksek ancak amaçları kötü niyetli olan bazı kişiler bilgilerini kötüye kullanarak insanlara zarar vermektedirler. Daha net ifade etmek gerekir ise bunun adı siber suç olarak literatüre geçmiştir. Bu suç çeşidi bilgi teknoloji altyapısının manipülasyonu, bilgi sistemlerine izinsiz giriş, yetkisiz bilgiye ulaşma, bilgi hırsızlığı, cihazların farklı amaçlarla kullanımı, kopyalama ve diğer elektronik dolandırıcılık gibi faaliyetleri içermektedir.

Siber teknolojideki gelişim daha senelerce sürecek ve bu süreçte de siber tehditler daha ciddi bir boyut almaya başlayacaktır. Bu nedenle insanların bu tehditleri ciddiye alarak şimdiden önlem almaya başlamaları gerekmektedir. Siber güvenlik firmalarından destek alarak bu tarz siber tehditlere karşı başa çıkmak mümkün hale gelmiştir. Günümüzde siber güvenlik hizmeti veren birçok kurum ve uzman bulunmaktadır. siber guvenlik firmaları ve profösyönel uzmanlar teknolojiye herkesten çok maruz kaldığından ötürü insanları daha doğru noktalara yönlendirebilmektedirler.

Siber güvenlik uzmanı bulmak aslında hiçte zor değildir. Türkiye’de bütün siber güvenlik firmalarını listeleyen web portalleri bulunmaktadır. Bu portallerin en güzel yanı hem çözüm üreticilerinin hem de çözüm arayanların buluşma noktası görevini yüklenmesidir. Bu tarz sitelerin en bilineni, site isminden de anlaşılacağı üzere siberguvenlik.com portalidir. Bu portalde siber güvenliğe yeni adım atmış kişiler stajyer başvuruları yaparken, çözüm arayanlar ve siber güvenlik servis sağlayıcıları ise birbirleri hakkında bilgi alabilmektedirler. Siber güvenlik şirket sahibi iseniz bu portalde firmanızı tanıtarak potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz.

Siberguvenlik.com Hakkında:

Siber guvenlik iş ilanları ve siber güvenlik çözüm üreticilerini rahatlıkla bulabileceğiniz platform olan siberguvenlik.com sitesinde iş ilanlarına da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için lütfen www.siberguvenlik.com adresini ziyaret ediniz.

Like it? Share it!


ricky26

About the Author

ricky26
Joined: February 7th, 2014
Articles Posted: 2,308

More by this author