Download CryptoTab App FREE - CryptoTab is a free app for iOS and Android that pays you to browse the websites you normally would on your phone or your computer! Start earning your first Bitcoin today!

Jaskinie w Bieszczadach czekają na odkrycie

Posted by joevprude on August 30th, 2017

Bieszczadzkie jaskinie nigdy wcześniej nie budziły zbyt dużego zainteresowania. Początkowo sądzono, że ich tu nie ma zbyt wiele. Znana była jedynie jaskinia w Nasicznem oraz grota w Rosolinie. Ta druga została wydrążona w skale przez potok Czarny. To niewielkie wgłębienia, z których największe ma 8 metrów głębokości. Z klei jaskinie w Nasicznem to nie jest zabawa dla amatorów, dla nich dostępne jest jedynie pierwsze parę metrów, potem konieczny jest profesjonalny sprzęt, wiedza i umiejętności. Oczywiście turyści, którzy zarezerwowali noclegi w Bieszczadach zaglądają i tu, ale odczuwalny jest brak jaskiń, które można wygodnie zwiedzać.

Dlatego nadzieję budzą kolejne wyprawy speleologów z beskidzkiego klubu. W ostatnich latach odkryto i zinwentaryzowano 15 jaskiń, z czego największa jak na razie jest Dydiowska Jama o długości 26 metrów, oczywiście poza jaskiniami w Nasicznem. Imponująca i ciekawa jest także jaskinia znajdująca się u podnóża Tarnicy, do której wchodzi się bez problemu praktycznie prosto ze szlaku.

Wciąż jednak czekamy na odkrycie jaskini, która mogłaby być udostępniona do ruchu turystycznego, gdzie można będzie obejrzeć jak tworzyły się karpackie górotwory. Takie miejsce z pewnością będzie ciekawe dla turystów i zachęci do rezerwowania np. domków na wynajem w Bieszczadach.

Skontaktuj się z nami:

Matiaszówka

Dodaj: Wola Matiaszowa 3038-610 Polañczyk Polska

Telefon: (+48) 13 469 27 09

E-mail: kontakt@domki-bieszczady.pl
 
Also See: W Bieszczadach, W Nasicznem, Domki Bieszczady, Na Odkrycie, Jest, Si, Na

Learn how to Play Piano
Learn How to Play the Piano Today, Free Lessons For Beginners and Full Step by Step Piano Lessons that will teach you to read music and play songs. Get Started Now.
Fashion Era
Vintage Clothes - Eras in Fashion History. Hints & Tips for online buying selling dresses via Internet - Antique to Retro

Fashion Design Course
Discover how to get paid $1,000 per week as a personal fashion designer!

How to Play Popular Music
Play popular music easily and quickly - in your own unique style. Multimedia ebook showing how to master and embellish chords without needing to read the notes on the bass staff.

Advertise Here