Download CryptoTab App FREE - CryptoTab is a free app for iOS and Android that pays you to browse the websites you normally would on your phone or your computer! Start earning your first Bitcoin today!

Kiosk nedir ?

Posted by seohocasi500 on September 12th, 2017

Kiosklar günümüzde yaygın olarak kullanılan elektronik terminallerdir. Kiosk kelime anlamı olarak ingilizcede köşk,kulübe anlamına gelmektedir. Ve şekil itibariyle de kulübeye benzetilmiştir. Kiosklar dokunmatik ekranlı bigi verme amaçlı sistemlerdir. Kiosklar kullanıcıların bilgilere kolaylıkla ulaşmasını ve ekran üzerinden birtakım işlemlerin yapılması için üretilmiştir. Teknik olarak bakıldığında klübe şeklinde tasarlanmış ve aynı zamanda bilgisayar özellikleri taşıyan kiosklar amaca ve kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Kiosklar zarar görmemesi açısından etrafları çevrelenmiş ve hassas kısımları iç bölgesindedir.

Kioskların Amaçları

Kioskların en önemli amaçları o konu ile ilgili çalışan kurumlardaki kişilerin iş yükünü azaltmak ve zamandan tasarruf sağlayıp işlemleri hızlandırmaktır. Kiosklar Herkese açık alanlarda kişilere bilgi verme amaçlı bulunabileceği gibi özel kurum ve kuruluşlarda borç,fatura ödeme ,sorgulama,randevu alma gibi işlemler için de kullanılabilmektedir. kiosk satış ve servis amaçlı da olabilir. Kiosk üzerinden direk ürün dağıtımı şeklinde hizmet de verebilen kiosklar bu amaç sayesinde oldukça kullanışlı hal almıştır. Bu tür kiokslar üzerinden bilet alma,jeton alma,ankesörlü telefon kartı gibi dağıtım işlemlerinin gerçekleştirildiği kiosklardır. Kiosklar firmalar tarafından satış, pazarlama, reklam amaçlı kullanılabilirler.

Kioskların Maliyeti

kiosk maliyeti düşük ve kurulması kolay sistemler oldukları için istenilen yere rahatlıkla kurulabilmektedir. Kiosklar birer veri toplama aracı olarak da görev yapmaktadırlar. Kiosklar belli bir kesime ait anket verileri elde edilmesini sağlamaktadır. Kişilerin ilgili kiosklarda yaptıkları işlemler esnasında sordukları soruları veri olarak kabul eden kiosklar kişilerin bulunduğu kesim hakkında bilgiler edinip raporlar almış olurlar. Kiosklar personel masraflarından tasarruf sağlayabilir. Personelin bir işlemi gerçekleştirmek için kullandığı materyallerin tasarrufu da sağlanmış olur. Kişiler işlemlerini kiosklardan yapacağı için kioskların kurumlarında olan yoğunluk azalmış olur, artık o kurumlarda daha kaliteli, daha verimli hizmet verilerek hizmet kalitesi yükselmiş olur. Kioskları kullanan kişilerin de zaman kaybını önleyerek işlemlerini hızlı yapmasını sağlayarak yaşam standartlarına kalite katmış olur.

Also See: Yaygn Olarak, Verme Amal, Olarak Kullanlan, Olarak Ingilizcede, Ve, Kiosklar, Olarak

Guitar Theory Revolution
Guitar Theory Revolution Academy is the exclusive members area where you will find my complete method. It consists of several different resources; books, videos diagrams and MP3s.
CryptoTab Browser - Easy way for Bitcoin Mining | CryptoTab Browser
CryptoTab Browser is the world's first web browser with built-in mining features. Familiar Chrome user interface is perfectly combined with extremely fast mining speed. Mine and browse at the same time!

Lolli: Earn Free Bitcoin When You Shop Online!
Lolli is a rewards application that gives you bitcoin for shopping at your favorite online stores.

FREE App - Earn up to 25/gal cash back on gas!
Download this FREE app and earn cash-back when you buy gas, groceries and food! 100% FREE to join and FREE to earn cash back on your everyday purchases!

Advertise Here