G?z Kapağı Estetiği

Posted by Ahmet on September 15th, 2017

Göz kapağı dışarıdan bakıldığında kişiye netlik kazandıran estetik olarak en önem verilen bir yapıdır.  Yüz ifadesini belirleyen bir unsurdur. Yıllar geçtikçe yaşlanmanın belirtilerinin ilk olarak görüldüğü yerlerden biridir. Zaman geçtikçe üst göz kapağının derisinde bollaşma ve gevşeme meydana gelmektedir. Böylece göz kapağı derisi sarkmaya başlar. Bu sarkma yüzde üzgün,yorgun ya da kızgın bir görünüm kazandırır. göz kapağı düşüklüğü yüz ifadesini etkilemenin yanısıra göz kapağının gözü örtmesi nedeniyle kişinin görmesini de engelleyebilir.

Göz kapağı estetiği ile fazla deri vücuttan uzaklaştırılır.

Böylece hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin görmesi sağlanır. Göz kapakları en az iz kalan bölgelerden olduğu için ameliyatta yapılan kesiler kapak kıvrımlarının olduğu bölgelere yapıldığı için ameliyat sonrası izler hiç dikkat çekmez. Üst göz kapağı estetiği göz kapağının katlanan çizgisi üzerinden yapılır. Alt göz kapağı estetiği ise kirpiklerin 1 mm altından kesilerek yapılır. Böylece ameliyat sonrası oluşan küçük izlerin belli olma problemi ortadan kalkar. Üst göz kapağı estetiğinde göz kapağındaki deri fazlalığı hem dikey hem yatay doğrultuda düzeltilir. Ve göz kapağına dolgun görünüm veren yağ torbacıkları da alınmalıdır. Yeni değiştirilmiş teknikler sayesinde yağ torbacıkları alındıktan sonra oluşan yaşlı bakış ifadesi de ortadan kaldırılmaktadır. Ameliyat yapılmadan önce genellikle lokal anestezi ve sedasyon anestezisi uygulanmaktadır.

Ameliyat süresi ortalama 2 saat sürmektedir.

Ameliyat sonrası dönemde göz etrafında şişlik ve morarma olabilmektedir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi oluşabilir. Hasta ilk günlerde gözünü tam olarak kapatamayabilir. Bu problemler 1 hafta içinde ortadan kalkar. Dikişler ise 4-5 gün içinde alınır ve hasta bundan birkaç gün sonra normal hayatına dönebilmektedir. Hasta ameliyattan 1 hafta sonra rahatlıkla makyaj da yapmaya başlayabilmektedir. Göz kapağı estetiği sonucunda hastalar istedikleri görünüme kolaylıkla kavuşabilmektedirler. Deneyimli ekibimiz sayesinde ameliyatın tüm aşamaları, hasta analizleri en doğru şekilde yapıldıktan sonra hasta gönül rahatlığı ile ameliyat olabilir. Günümüzde gelişen çoğu teknik ile birlikte göz kapağı estetiği ameliyatı başarılı, ağrısız, acısız ve riskler sıfıra indirilerek uygulanmaktadır.

Like it? Share it!


Ahmet

About the Author

Ahmet
Joined: May 2nd, 2017
Articles Posted: 20

More by this author