Liposakşın (Liposuction) | Do?. Dr. Erdem G?VEN

Posted by larkpeyton on December 22nd, 2018

Liposuction (liposakşın) yağ aldırma ameliyatı vücutta yer edinmiş yağ kütlelerinin parçalanıp vakumlanarak alınmasına yardımcı olmaktadır.

Visit Here - https://www.drerdemguven.com/liposaksin-liposuction/

liposuction (liposakşın) nedir?

Liposuction (liposakşın) yağ aldırma ameliyatı vücutta yer edinmiş yağ kütlelerinin parçalanıp vakumlanarak alınmasına yardımcı olmaktadır.Kilo veren veya aşırı kilolu kişilerin asla kurtulamayacağı türden inatçı bir yağ tabakası vücutlarına yayılmıştır. Bir kişi ne kadar çaba harcarsa harcasın bu yağ kütlesinin parçalanabilmesi oldukça zorlu olmaktadır.

Diyet ve spor ile kilo vermek ve hayallerindeki zayıf görüntüye sahip olmak isteyen kişi bu inatçı yağ kütlesi sebebiyle diyetinin başarısızlıkla sonuçlandığını düşünerek diyeti ve sporu yarım bırakmaktadır.

Bu terim özellikle son yıllarda dilden düşmeyen yağ aldırmak isteyen kişilere önerilen ilk uygulamalardan biri haline gelmiştir. Öyle ki liposakşın uygulaması sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da oldukça tercih edilmekte olan bir uygulamadır.

Burun ameliyatı başta olmak üzere erkekler tarafından en çok tercih edilen ikinci estetik ameliyatı olma özelliği taşımaktadır.

Popüler olan bu işlem hakkında pek çok yanlış bilgi halka aşılanmış bulunmaktadır. Liposakşın işlemi ile ilgili yeterli araştırmaya sahip olmayan aşırı kilolu insanlar liposakşın işlemi ile aşırı kilolarından kurtulacaklarını düşünmektedir. Oysaki Bu durum tamamen bir yanılgıdan ibarettir. Liposuction işlemi kilo verdirmek amacıyla yapılmamaktadır.

Bu işlemde ki asıl amaç yer edinmiş ya kütlelerinden hastayı arındırmaktır. Liposuction bir obezite tedavisi değildir. İşlemi sonrasında hasta birden on 15 kilo üzeri kilo vermemektedir.

Liposuction işleminin asıl ortaya çıkmasının sebebi durmaksızın diyet yapan kişilerin veya spor ile kilo vermeye çalışan kişilerin bir türlü kurtulamadığı; vücudunu istila etmiş yağların hastaların vücudunda ayrılarak; hastalara hak ettiği ve sahip olmak istediği görünüme kavuşması amacıyla geliştirilmiştir.

Diğer yanlış bilgilerden biri de ameliyatın herkese uygulanabilir olduğu düşüncesidir. Kilo verdirme amacı ile yapılmayan Liposuction işlemi hastaya uygulamaya açık olması için hastanın sahip olması gereken bazı özellikler bulunmaktadır.

Contact information
Zorlu Center Terasevler A Block D: 9
Zincirlikuyu / Besiktas / Istanbul 34340
Call : +90 532 585 97 49
Call : +90 212 213 57 00
E- Mail : info@drerdemguven.co

Like it? Share it!


larkpeyton

About the Author

larkpeyton
Joined: May 14th, 2018
Articles Posted: 177

More by this author