Göğüs Büyütme Ameliyatı Başarılı Sonuçlar Doğuruyor

Posted by larkpeyton on April 24th, 2019

Meme büyütme ameliyatı veya göğüs büyütme ameliyatı denince, aynı anda hem silikon protezle meme büyütme operasyonu, hem de daha az sarkık ve daha genç görünen bir meme ortaya çıkarmak akla gelir. gögus nasıl buyur dersek ameliyatlı ve ameliyatsız gögüs büyütme yöntemleri olarak ikiye ayırabiliriz.

Get More Info : – https://www.drerdemguven.com/gogus-meme-buyutme

Göğüslerin küçük olması ergenlik döneminden sonraki dönemlerde kadınların psikolojisini zedeleyen faktörler arasında yer almaktadır. Birçok kültürü kapsayan ve farklı yaşam standartlarına bütün coğrafyalarda sahip olan kadınların çoğu dolgun göğüslerin öz güven verdiğini düşünmektedir. Özellikle son dönemlerde kadınlarda göğüs büyütme ameliyatı yöntem olarak silikonlu ve zar altı yöntemler ile yapılmaktadır. Bu yöntemler dünya çapında en çok kullanılan yöntemlerdir. Teknolojik gelişmeler sayesinde meme büyütme ameliyatı oldukça kısa sürede tamamlanabilen ve risklerin minimum düzeyde olmasını sağlayan operasyonlar haline gelmiştir. Geçmişte uzun bir tedavi süreci gerektiren bu tarz operasyonlar 2 ile 5 saat arasında tamamlanabilmektedir. Fakat bu ameliyat için alanında uzman olan cerrahlara başvurmakta fayda vardır. Aksi takdirde sağlığınız kötü etkilenir ve hayati tehlikeniz olabilir.
Doğal Görünümlü Göğüs Büyütme Ameliyatı

Bu ameliyat silikon ameliyatı olarak da bilinmektedir. dünya çapında milyonlarca kadını memnun bırakan bir tedavi yöntemi olduğu için en ço kullanılan yöntemler arasında yer alır. Göğüslerin ideal bir seviyede büyüklüğe sahip olması bütün kadınları memnun eden ve öz güven aşılayan bir yöntemdir. Bu tedavi kadınlar için hayati önem taşıyan bir tedavi şeklidir. Göğüsler tarihin ilk çağlarından beri kadınlığın en büyük sembolü ve en önemli cinsel obje olarak kaynaklar da yer almaktadır. Göğüslerin küçük olması genetik bir problem olarak karşımıza çıkmanın yanı sıra ergenlik döneminde oluşan sorunlar ve gebelik öncesi ve sonrasında bir takım sebepler ile oluşan bir durum haline gelebilmektedir. Genel olarak meme estetiği silikon ve serumlar ile donatılmış protezler ile göğüs dokusu istenilen şekle getirilebilir. Bu ameliyatlar hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Bu ameliyatlar sonrasında bugüne kadar herhangi bir ölümcül hastalık teşhisi konulmamış hayati tehlike arz eden bir duruma saptanmamıştır. Ameliyattan 2 hafta önce ilaç kullanıyorsanız doktorunuz ile sıkı bir iletişim halinde olmanız ağrı kesici ve antibiyotik gibi takviye ilaçları bırakmanız gerekmektedir. Ayrıca vitamin depoluyorsanız E vitamini gibi besinlerden ve ilaçlardan bu süre zarfında uzak durmanızda yarar vardır. Ayrıca sigara ve alkol gibi alışkanlık veya zevklerinizi ameliyattan 15 gün önce bırakıp ara vermeniz gerekmektedir. Ameliyat hastanın durumuna bağlı olarak 2 ile 5 saat arasında sürmektedir.Göğüs Estetiği
Bu işlemler kadınların en çok dikkat ettiği ve cinsel sembolleri olan göğüsleri için oldukça önem verdikleri bir konudur. Bu yüzden meme estetiği kişilerin isteklerine veya herhangi bir hastalığın engellenmesi için yapılan çalışmalardır. Birçok kadın büyük göğüslerden dolayı ağrı, sızı, bel fıtığı ve halsizlik durumlarından başka hastalıklara yakalanmış olsa da, birçok kadın küçük veya sarkık göğüslerden dolayı yakınmaktadır. Bu yüzden 3 çeşit göğüs estetiği operasyonu vardır. Bu operasyonlar genel olarak isteğe bağlıdır.

Göğüs Büyütme
Göğüslerin istenenden küçük olması genç bayanlarda genellikle göğüslerde sebebi bilinmeyen bir gelişme yetersizliğine bağlı olmakta, bazen de göğüslerin hamilelik sonrası fazlaca küçülmesinden sonra görülmektedir. Her iki durumda da silikon göğüs protezi uygulaması ile durumun düzeltilmesine çalışılır. Genellikle bu durumda protez göğüs altına yapılacak 5-5.5 cm uzunluğunda bir iz bırakarak konulur. Sadece protez konulmasıyla yeterince gergin ve dik duran bir göğüs elde edilemeyeceği durumlarda protez konulmasına ilaveten fazla derinin de çıkarılması gerekir. Fazla deri göğüs estetiği olası etrafından yapılmakta ve protez de bu durumda buradan konulabilmektedir. Meme protezinin içeriği, şekli, büyüklüğü, konulacağı boşluk vb konularında hekim hastasına gerekli ön bilgileri verdikten sonra gerekçeli kararını açıklamalı ve bu karara hastasını ortak etmelidir. Göğüs büyütme ameliyatı genel anestezi ile yapılmakta ve yaklaşık 1-1.5 saat sürmektedi. Ayrıca göğüs estetiği sonrası hastanede bir gün dinlenmeniz gerekir. Ayrıca 2,5 haftalık süre sonunda ağır olmayan işler ve aktiviteler yapılabilir hale gelinir.

Like it? Share it!


larkpeyton

About the Author

larkpeyton
Joined: May 14th, 2018
Articles Posted: 177

More by this author