Bitcoin Dominance (Btc Dominance) Nedir?

Posted by StevenHWicker on August 21st, 2019

Bitcoin Dominance Değeri, bitcoinin toplam kripto para piyasası içerisindeki varlğının oranını işaret eder. Bu oran düştüktçe altcoinlerde artış yükseldikçe azalış meydana getirir. Bu oranın önemini kavramak için şunu net olarak belirtmek isterim. Dominance piyasaya hükmetmek anlamında kullanılabilir. Buradaki oranın yükseliyor olması altcoin piyasasından para çıkması ve düşüşü tetikleyen bir unsurdur. Btc dominance düşmesi ise bitcoinden paranın çıkması ve altcoinlere para girişi anlamına gelir. Şu günlerde btc dominance hızla yükselmekte ve dolayısıyla altcoinler bu noktada sürekli olarak ezilmektedir.

Bitcoin Dominance Değeri Ne İfade Eder?

Btc dominance doyuma ulaştığında (bu rakam 62-65 bandıdır ilk etapta) bitcoinde bulunan para altcoinlere kaymaya başlar. Fakat bir golden cross durumu mevcut ise btc dominance 80lere kadar çıkabilir. Bitcoin News

Bİtcoin bu sene tekrardan yükselmeye başlayarak eski şaşalı dönemlerine göz kırpmaya başladı. Son 17 ayın zirvesini görerek 13.000 dolar seviyelerine yaklaşan Bitcoin tekrardan küçük bir düşüş yaşadı. Bu haberin yazılma saati ile (19:00) Bitcoin 11.800 dolar seviyelerinde. Son 24 saatte yaklaşık %8 bir düşüş yaşadığını gösteriyor bu durum.

Bİtcoin ve kripto paralar volatilitesi bir hayli yüksek yatırım araçlardır. Yatırımcılar da bu riskten kaçınmak için farklı indikatörler veya teknikler kullanırlar. Bunlardan bir tanesi Bitcoin dominance oranıdır.

Bitcoin dominance oranları ileriki zamanlarda ki Bİtcoin fiyatını tahmin etmek için kullanılmakta olan bir terimdir. Peki bu oran nedir? Kısaca anlatalım; Bİtcoin dominance oranı Bitcoin’in kripto para piyasası içindeki hacmini ifade eder. Dominance, piyasaya hükmetme gücünü gösteren bir göstergedir. Bitcoin’in dominance oranı arttıkça altcoinlerde bir azalış, Bitcoin’in dominance oranı azaldıkça altcoinlerde bir artış meydana gelir. Bitcoin Haberleri

Bitcoin baskınlığı oranı arttıkça para altcoinlerden çıkarak Bitcoin’e doğru gider, Bitcoin baskınlığı oranı azaldıkça para Bitcoin’den çıkarak altcoinlere geçer. Bu gösterge, Bitcoin baskınlığı oranının doyuma ulaştığında yatırımcıların paralarını çekmesi anlamına gelir çoğu zaman.

Daha Fazla Merak Ettiğiniz Konu Veya Haber Varsa Sitemize Göz Atın.Yeni Haberler İçin Bültene Abone Olmayı Unutmayın.

Like it? Share it!


StevenHWicker

About the Author

StevenHWicker
Joined: December 8th, 2018
Articles Posted: 688

More by this author