Aktivne sporty

Posted by slovenskysport on January 30th, 2020

Je dôležité rozlišovať medzi aktívnym športom - športom, ktorý človek cvičí na zdravie, zábavu a rekreáciu - a pasívnym športom alebo televíznym športom, o ktorom ľudia hovoria, ale nie nevyhnutne ich robia.

Aktívne športy
V lete trávi veľa ľudí najteplejších dní pri vode. Existuje pomerne veľa prírodných a umelých jazier, ktoré umožňujú ľuďom plávať alebo plávať na člne.

Slovensko je hornatá krajina. Zimné lyžiarske strediská sú väčšinou plné lyžovania. Okrem lyžovania sa stáva stále viac obľúbeným aj snowboarding.

Turistické trasy v horách sú veľmi dobre značené a turistické mapy sú k dispozícii pre každý región. Turisti sa môžu stretnúť v lesoch Vysokých Tatier, ale aj okolo Bratislavy v Malých Karpatoch. Mnohé z týchto ciest sú vhodné aj pre bicykle. Niektoré cesty používajú inline korčuliarov, neexistuje však žiadna skutočná sieť tratí.

Nie je vždy zábavné robiť šport sám. Športové hry sú spoločenskejšie, ľudia ich vzájomne ovplyvňujú. Aké sú najobľúbenejšie hry?

Futbal (európsky futbal, futbal v USA, futbal na Slovensku) je najobľúbenejšou hrou na Slovensku. Je to najlacnejšia kolektívna hra - je potrebná iba pomerne rovná plocha a lopta, aby si hru mohla vychutnať takmer ľubovoľný počet ľudí (štyria až dvadsaťdva alebo viac). Takmer každé mesto a dedina má svoje vlastné ihrisko a tím, ktorý hrá v regionálnej lige.

Ľadový hokej (ľadový hokej alebo jednoducho hokej) je drahší. Všetky kluby však majú svoje mládežnícke tímy na podporu mladých talentov.

Ďalšími obľúbenými hrami sú volejbal (volejbal), basketbal (basketbal), tenis (tenis), hádzaná (hádzaná) a pre bohatších aj golf.

Hry, ktoré sú v iných krajinách veľmi obľúbené, napríklad baseball, ragby, softball alebo pétanque, začali svoju inváziu na slovenské ihriská. Sú organizácie, ktoré sa snažia propagovať hry a organizovať verejné turnaje, ale hrá ich len malé percento Slovákov. Paintball je na Slovensku čoraz obľúbenejší.

Pasívne športy
Číslo jedna je hokej. Keďže sa tím Slovenska zúčastňuje na všetkých majstrovstvách sveta a olympiád a dosiahol veľmi dobré výsledky (WCH: zlato v roku 2002, striebro v roku 2000 a bronz v roku 2003; OG: 5. miesto v roku 2006, 4. miesto v roku 2010), mnoho ľudí sa radi identifikovalo spojiť sa s tímom a stať sa najväčšími vlastencami, najmenej dva týždne majstrovstvá. ;) Výsledky severoamerického NHL sú tiež jednou z najdôležitejších správ, pretože na Slovensku je dosť hráčov NHL.

Futbal je tiež veľmi obľúbeným „pasívnym“ športom. Dôvodom toho, že je na mieste dvoch za hokejom, je pravdepodobne to, že slovenský tím nevystupuje na medzinárodnej scéne, rovnako ako hokejový tím.

Tenis, ktorý sa pravdepodobne zdá byť príliš nudný na to, aby sa dal sledovať, môže byť tiež atraktívny. Ľudia tiež radi pozerajú Grand Prix Formuly 1, aspoň tie najúžasnejšie prvé a posledné kolá.

tenis
Muži slobodní
Karol Beck - najvyššie umiestnenie - 35.
Dominik Hrbatý - najvyššie hodnotenie - 12., tituly - 6
Ján Krošlár - najvyššie hodnotenie - 53.
Karol Kučera - najvyššie hodnotenie - 6., tituly - 6
Miloslav Měčíř - najvyššie hodnotenie - 4., tituly - 11, olympijská zlatá medaila (1988)

Ženy slobodné
Dominika Cibulková - najvyššie hodnotenie - 12., tituly - 2
Karina Habšudová - najvyššie hodnotenie - 10., titul - 1
Daniela Hantuchová - najvyššie hodnotenie - 5., titul - 6
Janette Husárová - najvyššie hodnotenie - 31., titul - 4
Ľubomíra Kurhajcová - najvyššie hodnotenie - 59., titul - 4
Henrieta Nagyová - najvyššie hodnotenie - 21., titul - 9
Martina Suchá - najvyššie hodnotenie - 37., titul - 2

Kanoe a kajak
Michal Martikán
Výška: 172 cm
Hmotnosť: 68 kg
Dátum narodenia: 18. mája 1979
Štátna príslušnosť: slovenská
Miesto narodenia: Liptovský Mikuláš
Klub: KTK Liptovský Mikuláš - Dukla Banská Bystrica
Tréner: Jozef Martikán
lyžovanie
Alpské lyžovanie - muži
Jaroslav Babušiak
Výška 178 cm
Hmotnosť 84 kg
Dátum narodenia 6. septembra 1984
Národnosť slovenská
Miesto narodenia Slovensko
Prezývka Kelso. (fis-ski.com, 30. júna 2009)
Club Ski Jasná Nízke Tatry: Slovensko
Tréner Vincent Kekeli (SVK Media Guide 2010)
Záľuby Futbal, tenis, hudba a filmy. (SVK Media Guide 2010)
Zamestnanie Študent
úspechy
olympijské hry
Vancouver 2010 - 37.
Torino 2006 - 24.
Majstrovstvá sveta
Garmisch Partenkirchen 2011 - 19.
Åre 2009 - 40.
Val-d'Isère 2007 - 19.
Bormio 2005 - 32.
Alpské lyžovanie - ženy

Laserless Tattoo Removal Guide
Free Video Reveals Shocking Method To Remove Tattoos Naturally and Safely From Home And Without Laser!

New Comedy Writing System
Learn To Write Comedy Now! Finally An Actual Process For Creating Comedy. Comedian And Tonight Show Writer, Jerry Corley, Has Created A Content-packed, 200 Pg. E-book Writing System To Get You Writing Solid Comedy Almost Instantly.

Pencil Drawing Made Easy
Learn how to draw portraits and still life images! Over 42 hours worth of drawing classes.

Belly Dancing Course
The #1 Home Belly Dancing Class With 50 Video Lessons That Guarantees Results!

Download Plans to Build Instruments
Download these blueprints for building a professional marimba, Vibraphone, Xylophone, metalophone and Glockenspiel - all without special materials or tools.

Learn how to Play Piano
Learn How to Play the Piano Today, Free Lessons For Beginners and Full Step by Step Piano Lessons that will teach you to read music and play songs. Get Started Now.

Advertise Here