Beylikdüzü Paintball | Paintball Beylikdüzü Sahaları - Marmara Paintball

Posted by aaronruslee on March 18th, 2020

büyükçekmece paintball

Beylikdüzü paintball alanında oynamak isteyenler, Tüyap, Beykent ve Marmara Park civarında paintball oynamak için hemen bize ulaşın.

Visit here :-  http://www.marmarapaintball.com/buyukcekmece-paintball/

 

Doğa İle İç İçe Spor

Paintball, açık alanda, oynanan bir strateji oyunudur ve boya savaşı olarak bilinmektedir. Büyükçekmece paintball firması, hazırlamış olduğu özel alanlarda, en iyi oyun oynama imkanları sunuyor. Bir savunma oyunu olduğu için her kullanıcı kendi savunma stratejisini geliştirmelidir. Her oyuncunun özel giysileri vardır ve eksik giysisi, ekipmanı olanlar oyun sahasına alınmazlar. Boya kapsülü atan havalı silahlar ile oynanır ve belirlenen senaryoya göre oyun başlatılır.

Oyun Hazırlığı

Ülkemizde paintball oyunu son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan bir oyundur. Birçok kişi ilk defa oynayacaktır ve açık alanda boya atan silah türleri kullanıldığı için her oyun öncesinde taraflar bilgilendirilmektedir. Büyükçekmece paintball tesisinde, eğitmenler, oyun öncesi 15 dakika oyun ile ilgili temel eğitim veriyor. Oyunda kullanılacak olan tüm kıyafet ve silahlar firma tarafından temin edilmektedir. Oyuncular sadece kendi ayakkabılarını kullanırlar.

Oyun Senaryosu

Paintball oyunları, arkadaş grupları arasında oynanmaktadır. İki grup olarak oynanan oyun için çeşitli senaryolar belirlenir. Tek bayrak, çift bayrak, başkan kurtarma, rehine gibi farklı senaryolardan birisi seçilir. Grubun birisi savunma görevi yaparken diğere saldırı görevi yapacaktır. Bayrak oyununda, saldırı ekibi, vurulmadan bayrağı orta kaleden alıp kendi kalesine götürmeye çalışır. Savunma ekibi de bayrağı korumaya ve rakibin almasını engellemeye çalışır.

Savunma Stratejileri

Büyükçekmece paintball eğitmenleri, oyun öncesinde, uyulması gereken kuralları ve geliştirilebilecek stratejiler hakkında bilgi veriyor.

Savunma stratejileri şunlardır;

  • Her oyuncu boya mermilerinden kendisini korumalıdır.
  • Yer değiştirirken, gizlenmek gerekiyor.
  • Takım liderinin talimatlarına uyulmalıdır.
  • Her oyuncu takım arkadaşlarını koruyabilecek mesafede olmalıdır.
  • Boya mermisi sayılı olduğu için kontrollü atışlar yapılmalıdır.
  • Paintball bir savunma oyunudur ve doğayla iç içe oynanarak büyük keyiflerin alındığı bir oyundur.

Oyun Kuralları

Paintball oyunları için hazırlanan her senaryonun bir kuralı vardır. Her oyuncu özel kıyafetini ve kaskını giymeden oyun alanına giriş yapamaz. Tüm oyuncular, oyuna başlangıç noktasından başlamak zorundadır. Oyunda kullanılacak boya mermisini her oyuncu ücretli olarak istediği kadar alabilir. Oyunda vurulan her oyuncu başlangıç noktasına dönmek zorundadır. Oyun hakem tarafından yönetilir ve hakemin uyarılarına uymaz zorunludur.

Like it? Share it!


aaronruslee

About the Author

aaronruslee
Joined: March 13th, 2018
Articles Posted: 313

More by this author