Mit nevezhetünk közösségi munkának, és hogy néz ki belül egy coworking melóhely?

Posted by Silber on February 3rd, 2021

A coworking népszerűségéhez főleg a startupok tettek hozzá: a lelkes ifjú vállalkozók nem saját iroda bérlésében gondolkodtak, hanem költséghatékony módon csak munkaállomást vettek ki egy coworking irodában. A közösségi irodák közönsége a mai napig leginkább startupok munkatársaiból, kisvállalkozókból és szabadúszókból áll, akik hosszabb-rövidebb ideig bérlik a munkaállomásokat. Korunkban a munka fogalmával kapcsolatban teljes paradigmaváltás zajlik, így egyre terjed az egész világon a munkavégzésnek ez a módja. A Hongkongi Kereskedelemfejlesztési Tanács adatai szerint például a 35 év alatti dolgozók egyötöde működtet vagy tervez működtetni saját vállalkozást a miniállamban.

A közösségi irodák világa tökéletes azoknak a szabadúszóknak vagy mikrovállalkozóknak, akik rugalmas és motiváló környezetben szeretnének dolgozni. Mivel az ilyen irodák közönsége rendkívül színes, figyelnünk kell arra, mi elfogadható egy hasonlóan jókedvű munkahelyen, és mi az, ami már zavarhatja a többieket.

A leglényegesebb tényező a csend és a nyugalom. Egy légtérben lévő irodahelyiségekben sokan komoly összepontosítást igénylő munkát végeznek, így őket minden bizonnyal nagyon zavarja, ha a közelükben kezdünk el telefonálni vagy skype-olni. Ugyanígy nem túl szerencsés valamelyik munkatársunk háta mögött leállni beszélgetni, főleg, ha az irodában még erre a célra való közösségi helyiség is van.

Ha egyetlen munkaállomást vagy bizonyos irodarészt béreltünk ki, ügyeljünk rá, https://frofficecoworking.business.site hogy annyit is foglaljunk el. Ha csak néhány órára vagy napra bérlünk asztalt, azt a bérleti időszak végén szerencsés úgy otthagyni, ahogy mi is találtuk: tisztán és rendezetten.

Egy közösségi munkahelyen a bérlési idők betartása elengedhetetlen. Ha az utánunk következő bérlő a mi késésünk miatt nem jut be egy fontos ügyfelével a tárgyalóba, vagy munkaállomás híján nem tud időben leadni egy határidős munkát, az pénz- és presztízsveszteséget jelent, így a csúszást mindig igyekezzünk elkerülni.

Az otthoni munkavégzés főleg azok számára működhet, akik határozottan képesek különválasztani a magánéletet a munkahelyi teendőktől. Ha a „munkahely” mindössze karnyújtásnyira van, szinte biztos, hogy az átlagnál sokkal többet fogunk dolgozni, a feladatok közti szabadidőt pedig nem kikapcsolódással töltjük majd.

Ha otthonról dolgozunk, a feladatok nagy részét önállóan végezzük. Így nem lesz olyan kolléga, aki betegség vagy vakáció alatt elvégzi helyettünk a feladatainkat. Ez könnyen a kikapcsolódás rovására mehet, ami hosszú távon fásultsághoz vezethet.

Az együttműködés hiányának másik hátulütője a közvetlen kollegiális kapcsolatok lassú megszűnése. Otthonról dolgozva nincs, akivel elvonulhatunk napközben beszélgetni egy jót. Ennek eredménye a magányosság és a társadalmi kapcsolatok gyengülése, ami rossz hatással van mentális egészségünkre.

Egy coworking iroda a home office nyújtotta szabadságot a társas munka élményével egyesíti. Egy munkaállomás bérlésével ugyanúgy magunk urai lehetünk, a társasági élmény viszont lelkesebbé teheti a napi munkát. Az állandóan változó irodai társaságból ihletet meríthetünk, és gyorsan túlléphetünk egy addig megoldhatatlannak tűnő nehézségen.

A coworking irodákat általában a szabadúszó vagy startup vállalkozói léttel azonosítjuk. Egyre elterjedtebb azonban, hogy olyan óriáscégek, mint a Microsoft, a Facebook vagy a Starbucks is úgy határoznak, egy közösségi iroda számukra a legmegfelelőbb választás. Nézzük, mi lehet ennek az oka!

Egy fejlett nagyvállalat életében létfontosságú, hogy elsőként „csapjon le” az innovatív ötleteket kigondoló kollégákra. Ők pedig nagyobb eséllyel fordulnak meg egy coworking irodában, mint egy multicég berkein belül. Másrészt, ezekben az irodákban jóval kötetlenebb módon lehet társalogni a kollégákkal, így nagyobb eséllyel elegyedünk szóba olyasvalakivel, akinek esetleg cégünk szempontjából előremutató gondolatai vannak.

Ha egy nagyobb vállalat kollégái bárhol a világon, a cég által bérelt coworking irodában dolgozhatnak, egy-egy pozíciót földrajzi helyzettől függetlenül az arra a legalkalmasabb munkatársak tölthetnek be.

Amikor egy nagyvállalat új piacon jelenik meg , előfordulhat, hogy először a kelleténél jóval kisebb vagy nagyobb irodát bérel. Ez egy közösségi iroda esetében nem jelent problémát, hiszen a bérelt terület akár munkaállomásonként is bővíthető, ami az anyagiak és tervezhetőség szempontjából is ideális.

Like it? Share it!


Silber

About the Author

Silber
Joined: February 3rd, 2021
Articles Posted: 4

More by this author